درمان عفونت کیست مویی با آنتی بیوتیک

درمان عفونت کیست مویی با آنتی بیوتیک ممکن است؟

درمان عفونت کیست مویی با آنتی بیوتیک نقش بسیار مهمی در مدیریت ناراحتی و درد مرتبط با این کیست ها دارد. کیست مویی اغلب اوقات با ترکیبی از تکنیک های مختلف مانند مصرف آنتی بیوتیک و جراحی درمان می شود.
در مراحل اولیه با مصرف آنتی بیوتیک ها به صورت خوراکی و موضعی می توان عفونت کیست مویی را تا حدودی کنترل کرد اما درمان کامل با آنتی بیوتیک خیلی محتمل نیست. این داروها پس از جراحی نیز برای پیشگیری از عفونت ثانویه برای افراد تجویز می شوند.

کیست مویی چیست؟

کیست مویی یا کیست پیلونیدال کیسه کوچکی پر از چرک و مواد عفونی است که در زیر پوست نزدیک به دنبالچه ایجاد می شود. کیست مویی اغلب اوقات در نتیجه رشد مو یا اصطکاک بیش از حد رخ می دهد. عفونت یکی از خطرات اصلی مرتبط با کیست مویی است. هنگامی که کیست عفونی می شود بیمار دچار درد، تورم، قرمزی و گرمی شدیدی در ناحیه خواهد شد. اگر عفونت با آنتی بیوتیک ها درمان نشود، گسترش یافته و منجر به یک آبسه جدی تر یا حتی یک عفونت سیستمیک می شود که ممکن است کشنده باشد.

دیگر مقالات ما: درمان کیست مویی با لیزر

درمان عفونت کیست مویی با آنتی بیوتیک چه مزایا و معایبی دارد؟

درمان عفونت کیست مویی با آنتی بیوتیک ها بسیار ساده و ایمن است. آنتی بیوتیک ها بسیار در دسترس هستند و می توانند عفونت های مختلف را درمان کنند.
درمان آنتی بیوتیکی در مراحل اولیه کیست مویی باعث می شود تحت درمان های جدی تر از جمله جراحی های پیچیده قرار نگیرید. به عبارت دیگر باعث کاهش هزینه های بیمار خواهد شد.
با وجود تمام مزایای فوق، آنتی بیوتیک ها در اغلب مواقع به تنهایی قادر به درمان کیست مویی نیستند. آنها را می توان پیش از جراحی و بعد از آن برای بهبود شرایط بیمار مورد استفاده قرار داد. علاوه بر این مصرف آنتی بیوتیک های خوراکی ممکن است باعث بروز مشکلات گوارشی برای فرد شود.

درمان عفونت کیست مویی با آنتی بیوتیک

کدام آنتی بیوتیک ها برای درمان عفونت کیست مویی موثر هستند

آنتی بیوتیک ها در درمان عفونت کیست مویی اولین خط درمان است. این داروها با مکانیسم های مختلف باکتری هایی که باعث التهاب می شوند را از بین می برند. آنتی ‌بیوتیک ‌ها با کنترل عفونت و التهاب در تسکین دردهای مرتبط با کیست نیز موثر هستند.
پزشکان برای درمان عفونت کیست مویی از آنتی بیوتیک هایی مانند پنی سیلین و سفالوسپورین ها استفاده می کنند. آزیترومایسین، مترونیدازول، سفالکسین و سفکسیم نیز در محدود کردن عفونت کیست مویی بسیار موثر هستند. این داروها بر اساس شدت عفونت و صلاحدید پزشک برای بیماران تجویز می شوند.

دیگر مقالات ما: فواید درمان کیست مویی با لیزر

بهترین آنتی بیوتیک برای کیست مویی

بهترین آنتی بیوتیک تجویزی برای درمان عفونت کیست مویی چیست

آتی بیوتیک ها خانواده دارویی بزرگی هستند که می توانند وسیع طیف باشند یا طیف باریکی از باکتری ها از بین ببرند. تحقیقات و درمان های صورت گرفته در رابطه با عفونت کیست مویی نشان داده است مترونیدازول برای درمان عفونت کیست مویی بسیار موثر است.
علاوه بر این فلوکلوکساسیلین یکی از انواع پنی سیلین های طیف باریک است که به صورت اختصاصی تر برای حذف یا خشک کردن عفونت کیست مویی مورد استفاده قرار می گیرد.

درمان عفونت کیست مویی با آنتی بیوتیک چقدر موثر است

درمان عفونت کیست مویی با آنتی بیوتیک یکی از درمان های مهم و در واقع اولین خط درمانی کیست مویی است. این داروها ممکن است کیست را بطور کلی در مراحل اولیه که بسیار کوچک است از بین ببرند.
در عین حال باید قبل از سایر درمان ها از جمله درمان با جراحی یا لیزر ابتدا عفونت یا چرک کیست را از بین برد. بنابراین باید برای بیمار آنتی بیوتیک تجویز شود. درمان عفونت کیست مویی با آنتی بیوتیک در تمام مراحل درمان چه قبل و چه بعد از جراحی بسیار ضروری است.

دیگر مقالات ما: خطر درمان نکردن کیست مویی

آیا می توان از آنتی بیوتیک بدون نسخه برای درمان کیست مویی استفاده کرد

اگرچه بسیاری از آنتی بیوتیک ها را اکنون می توان از داروخانه ها بدون نسخه تهیه کرد اما بهتر است بدون مشورت و تجویز پزشک از این داروها استفاده نکنید. زیرا پزشک بر اساس شدت عفونت و شناختی که از قویترین آنتی بیوتیک های موجود دارد، می تواند بهترین آنتی بیوتیک را برای شما تجویز کند.
تجویز یک آنتی بیوتیک موثر درمان عفونت کیست مویی را تسریع کرده و مانع رشد باکتری های کیست و شدیدتر شدن عفونت می شود. آنتی بیوتیک های بدون نسخه اغلب اوقات به دلیل مقاومت های آنتی بیوتیکی تاثیر قابل توجهی در درمان عفونت کیست مویی نخواهند داشت.

مراقبت های ضروری در حین درمان عفونت کیست مویی با آنتی بیوتیک ها

آنتی بیوتیک ها داروهای ایمنی هستند و اکثر افراد به راحتی آنها را تحمل می کنند. با اینحال مانند هر دارویی دیگری ممکن است عوارضی داشته باشند که با مراقبت های ضروری می توان آنها را به حداقل رساند.
اولین کاری که شما در حین مصرف آنتی بیوتیک باید انجام دهید مصرف آب و مایعات کافی است. زیرا این دسته از داروها به شدت بدن را دهیدراته می کنند.
دومین مراقبت ضروری در هنگام مصرف آنتی بیوتیک ها این است که آنها را سر ساعت مشخص مصرف نمایید. در غیر این صورت این داروها نمی توانند اثربخشی کافی ارائه دهند.
علاوه بر موارد فوق در حین آنتی بیوتیک تراپی باید رژیم غذایی متعادلی همراه با فیبر مصرف کنید تا عملکرد روده شما مختل نشود. زیرا آنتی بیوتیک در حین از بین بردن باکتری های مضر، باکتری های مفید روده ها را نیز از بین می برد.

دیگر مقالات ما: درمان خانگی کیست مویی

برای درمان عفونت کیست مویی قرص بهتر است یا پمادهای آنتی بیوتیک

برای درمان عفونت کیست مویی قرص بهتر است یا پمادهای آنتی بیوتیک

برای درمان عفونت کیست مویی بر اساس شدت عفونت پزشک ممکن است آنتی بیوتیک های خوراکی یا موضعی مانند پماد تتراسایکلین را تجویز کند. این داروها می توانند با باکتری های مولد چرک و عفونت مقابله کرده و آنها را از بین ببرند.
توجه داشته باشید که با قرص یا پمادهای آنتی بیوتیک نمی توان به صورت کامل کیست مویی را درمان کرد و این داروها فقط قادر هستند عفونت را در کیست مویی کنترل کرده و مانع تورم بیشتر آن شوند. در واقع آنتی بیوتیک های تجویزی فقط درد و التهاب ناشی از کیست را کاهش می دهند.

 

به زبان اصلی بخوانید: https://drkamrava.com/pilonidal-cyst-antibiotic-treatment

کلینیک التیام نشیمنگاه
کلینیک التیام نشیمنگاه

در کلینیک التیام نشیمنگاه، بیماری های نشیمنگاهی شامل هموروئید یا بواسیر ، شقاق مقعدی یا فیشر ، کیست مویی یا سینوس پیلونیدال، فیستول ، پرولاپس رکتوم، آبسه مقعدی و زگیل های ناحیه مقعدی و تناسلی به صورت تخصصی زیر نظر جراح عمومی و کولورکتال توسط جدیدترین متد ها از جمله لیزر پرتوان بدون درد و خونریزی درمان می شوند. در صورت نیاز به مشاوره حتما در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید تا توسط پزشک در کمترین زمان ممکن پاسخ سوال خود را بگیرید.

دریافت مشاوره و نوبت

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت در کلینیک التیام نشمنگاه شماره خود را در فرم زیر وارد کنید. مشاوران ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.

form-all

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درمان بیماری های بواسیر، شقاق، کیست مویی، فیستول و آبسه مقعدی با لیزر CO2 بدون درد و خونریزی از 4 میلیون تومان پاسخگویی از 9 صبح تا 11 شب - در ساعات غیر اداری فرم مشاوره را پر کنید

X
پیمایش به بالا
از 9 صبح تا 11 شب