درمان کیست موی با لیزر

درمان کیست مویی با لیزر در تهران فقط با 4 میلیون

کیست مویی یا کیست های پیلونیدال در قسمت بالای باسن، درست زیر پایه دنبالچه ایجاد شده و بسیار شایع هستند. آنها ممکن است بسیار دردناک باشند، به خصوص اگر عفونی شود. کیست مویی به دلیل رشد مو به داخل پوست رخ می دهد و سپس منجر به تشکیل چرک و مایعات دیگر در داخل کیست می شود. برای درمان کیست مویی روش های مختلفی وجود دارد که درمان با لیزر به دلیل عوارض کمتر ترجیح داده می شود. هزینه درمان کیست مویی با لیزر در تهران بطور کلی حدود 4 تا 10 میلیون تومان است.

 

چرا درمان کیست مویی با لیزر؟

درمان کیست مویی با لیزر یک روش کم تهاجمی است که اثربخشی آن در درمان سینوس پیلونیدال به اثبات رسیده است. این روش شامل استفاده از انرژی پرتوی لیزر جهت از بین بردن مجاری سینوسی با چند برش است.

لیزر درمانی به بهبودی سریع تر و کاهش خطر عوارض کیست مویی کمک می کند. بیماران چند روز بعد از لیزر کیست مویی می توانند به  فعالیت های عادی خود بازگردند. لیزر یک گزینه مناسب برای افرادی است که به دنبال روشی کمتر تهاجمی برای درمان سینوس پیلونیدال هستند.

خطر عفونت کیست مویی با جراحی لیزر به دلیل برش های کمتر ایجاد شده در طول عمل بسیار کمتر است .احتمال عود را نیز در مقایسه با جراحی سنتی کاهش می دهد. این روش به دلیل برش های کوچکتر ایجاد شده در حین جراحی، جای زخم کمتری دارد و میزان موفقیت آن نیز بالاتر است.

بخوانید: 7 عمل کیست مویی به همراه هزینه آن در سال 1403

مراحل درمان کیست مویی با لیزر؟

مراحل درمان کیست مویی با لیزر به این صورت است که پزشک ابتدا محل کیست را معاینه می کند تا میزان عفونت را مشخص کند. سپس روز عمل را برای شما مشخص خواهد کرد. شما باید قبل از مراجعه به کلینیک دوش گرفته و محل را شیو کنید تا عاری از آلودگی و موهای اضافی باشد. لازم است چند روز قبل رژیم غذایی سالم داشته باشید. همچنین خواب کافی و عدم استرس شب قبل از جراحی بسیار مهم است.

وقتی برای جراحی مراجعه کردید ابتدا محل را با تزریق داروها بی حس می کنند تا درد و ناراحتی بیمار کاهش یابد. سپس پرتوی لیزر با ایجاد برش های ظریف روی پوست کیست را برداشته و درمان می کند. در این جراحی خونریزی وجود ندارد و درد آن نیز بسیار کمتر از جراحی سنتی بوده و با قرص های مسکن کنترل می شود. بعد از جراحی محل پانسمان شده و شما از کلینیک مرخص خواهید شد.

عکس کیست مویی

بخوانید: دلیل کیست مویی در زنان چیست؟ نحوه پیشگیری و درمان آن

بهترین مرکز درمان کیست موی با لیزر؟

کلینیک التیام نشیمنگاه با داشتن کادر مجرب یکی از بهترین مکان های درمان کیست مویی در تهران است. در این کلینیک از بهترین و جدیدترین دستگاه های لیزر برای درمان کیست مویی استفاده می شود. جراحان با تجربه و متخصص کلینیک التیام نشیمنگاه بهترین روش های درمانی را برای شما در نظر می گیرند تا کمترین عوارض را تجربه کنید.

کلینیک التیام نشیمنگاه با محیطی آرام و بهداشتی همه روزه آماده ارائه خدمات مختلف به بیماران جهت درمان بیماری های نشیمنگاهی با کمترین هزینه است. قبل از مراجعه شما می توانید به صورت تلفنی با پرسنل این مرکز تماس بگیرید.

کیست مویی

هزینه عمل کیست مویی با لیزر در تهران

جراحی با لیزر روش دقیق تری برای درمان کیست مویی است. علاوه بر این گزینه مقرون به صرفه تری است زیرا نیاز به هزینه های سنگین بستری در بیمارستان و دارو درمانی در دوره نقاهت طولانی جراحی سنتی را کاهش می دهد. هزینه عمل کیست مویی با لیزر در تهران بر اساس موقعیت جغرافیایی کلینیک و تخصص جراحان تا حدودی متفاوت است.

در کلینیک التیام نشیمنگاه

هزینه عمل کیست مویی با لیزر در کلینیک التیام نشیمنگاه فقط 4 میلیون تومان است. بنابراین می توانید با کمترین هزینه به سرعت از درد و ناراحتی حاصل از کیست مویی خلاص شوید.

در دیگر کلینیک های تهران

در دیگر کلینیک های درمان بیماری های نشیمنگاهی تهران، هزینه لیزر کیست مویی 7 تا 10 میلیون تومان است. هزینه درمان کیست مویی با لیزر بطور کلی از هزینه جراحی سنتی کمتر است زیرا نیاز به بستری در بیمارستان ندارد.

بخوانید: خطر درمان نکردن کیست مویی

لیزر کیست مویی برای چه کسانی مناسب و برای چه افرادی منع دارد؟

لیزر کیست مویی یک روش ایمن است که برای همه افراد سالم امکان پذیر است. در برخی شرایط خاص ممکن است پزشک درمان لیزری کیست مویی را برای شما مناسب نداند که پس از معاینه اولیه مشخص خواهد شد. فقط برای افراد در دوران بارداری ممکن است لیزر کیست مویی امکان نداشته باشد و درمان تا بعد از زایمان به تعویق خواهد افتاد.

تفاوت درمان لیزری و سنتی کیست مویی

تفاوت درمان لیزری و سنتی کیست مویی؟

لیزر کیست مویی با بی حسی موضعی انجام می شود و دوره نقاهت آن بسیار کوتاه است. برش های ایجاد شده در این روش سطحی بوده و چون رگ های خونی با پرتوی لیزر سوزانده می شوند، خونریزی وجود ندارد. این جراحی در کلینیک های خصوصی انجام می شود و نیاز به بستری ندارد.

درمان سنتی کیست مویی به دو روش جراحی باز و بسته انجام می شود. در جراحی باز بخیه وجود ندارد و زخم خود به خود پس از مدتی بسته خواهد شد. این روش درمانی با استفاده از بیهوشی عمومی انجام شده و شما حداقل یک شب در بیمارستان بستری خواهید شد.

در این جراحی درد و خونریزی بیشتری نسبت به لیزر کیست مویی وجود دارد. دوران نقاهت طولانی تر است و دارو درمانی در این دوران برای تسریع بهبودی و پیشگیری از عفونت ادامه خواهد داشت.

بخوانید: فواید درمان کیست مویی با لیزر

مدت استراحت بعد لیزر کیست مویی؟

مدت استراحت یا دوران نقاهت بعد از لیزر کیست مویی کوتاه است. فقط 2 تا 4 روز بر اساس شدت عفونت کیست لازم است در منزل استراحت نمایید. سپس می توانید روتین زندگی خود را از سر بگیرید زیرا لیزر درمانی باعث تسریع بهبودی خواهد شد.

 

بعد لیزر کیست مویی چه داروهایی مصرف کنیم؟

در دوران نقاهت پس از لیزر کیست مویی لازم است داروهای مسکن و آنتی بیوتیک را به ترتیب برای کاهش درد و جلوگیری از عفونت استفاده نمایید. همچنین استفاده از مولتی ویتامین ها می تواند به بهبود سریع تر شما کمک کند که در صورت نیاز، پزشک برای شما تجویز خواهد کرد. علاوه بر این ممکن است پمادهای موضعی مانند آنتی بیوتیک ها و ترمیم کننده ها برای شما تجویز شود.

بخوانید: کیست مویی خفیف را چگونه درمان کنیم؟

چه افرادی نباید لیزر کیست مویی انجام دهند؟

خانم های باردار جز افرادی هستند که لیزر کیست مویی برای آنها ممنوع است. فقط در شرایط حاد پزشک ممکن است در 3 ماهه دوم بارداری به آنها اجازه لیزر کیست مویی بدهد وگرنه تا پایان بارداری جراحی به تاخیر خواهد افتاد.

پزشک با توجه به سابقه پزشکی شما تصمیم خواهد گرفت که این جراحی برای شما مناسب است با خیر. اما بطور کلی لیزر کیست مویی نسبت به سایر روش های جراحی موجود ایمن تر است و برای اکثر افراد هیچ ممنوعیتی ندارد.

 

منبع

https://www.adlermicromed.com/pilonidal-cyst-laser-treatment-success-rate

 

 

کلینیک التیام نشیمنگاه
کلینیک التیام نشیمنگاه

در کلینیک التیام نشیمنگاه، بیماری های نشیمنگاهی شامل هموروئید یا بواسیر ، شقاق مقعدی یا فیشر ، کیست مویی یا سینوس پیلونیدال، فیستول ، پرولاپس رکتوم، آبسه مقعدی و زگیل های ناحیه مقعدی و تناسلی به صورت تخصصی زیر نظر جراح عمومی و کولورکتال توسط جدیدترین متد ها از جمله لیزر پرتوان بدون درد و خونریزی درمان می شوند. در صورت نیاز به مشاوره حتما در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید تا توسط پزشک در کمترین زمان ممکن پاسخ سوال خود را بگیرید.

دریافت مشاوره و نوبت

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت در کلینیک التیام نشمنگاه شماره خود را در فرم زیر وارد کنید. مشاوران ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.

form-all

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درمان بیماری های بواسیر، شقاق، کیست مویی، فیستول و آبسه مقعدی با لیزر CO2 بدون درد و خونریزی از 4 میلیون تومان پاسخگویی از 9 صبح تا 11 شب - در ساعات غیر اداری فرم مشاوره را پر کنید

X
پیمایش به بالا
از 9 صبح تا 11 شب