هترین شیوه درمان شقاق

معرفی بهترین شیوه درمان شقاق بدون بازگشت

شقاق یک بیماری شایع نشیمنگاهی است که افراد را در سنین مختلف تحت تاثیر قرار می دهد. این بیماری با درد و ناراحتی زیاد هنگام اجابت مزاج مشخص می شود تاجاییکه مجبور می شوید از آن صرفنظر کنید. روش های درمانی زیادی برای درمان شقاق بسته به نوع آن وجود دارد. در بین روش های موجود، لیزر شقاق به عنوان بهترین شیوه درمان شناخته می شود و احتمال عود مجدد در آن تقریبا صفر است.

 

بهترین و قطعی ترین درمان شقاق مقعدی چیست؟

بهترین و قطعی ترین درمان شقاق مقعدی در حال حاضر لیزر شقاق (لیزر پرتوان co2) است. این روش در کلینیک های خصوصی با پرتوهای لیزری انجام می شود. لیزر با تابیدن به پوست آسیب دیده باعث تسریع بازسازی سلولی شده و ترک پوستی ایجاد شده در دهانه مقعد را درمان می کند. جراحی با لیزر به صورت سرپایی انجام شده و شما بلافاصله پس از لیزر مرخص خواهید شد. همچنین به دلیل دوران نقاهت کوتاه یکی دو روز بعد می توانید زندگی عادی خود را از سر بگیرید.

 

درمان شقاق با لیزر یا تیغ جراحی؟

شقاق مقعدی اکنون به دو روش جراحی سنتی با تیغ و لیزر درمان می شود. درمان سنتی شقاق در بیمارستان های دولتی و خصوصی انجام شده و شامل برش عضله مقعدی برای کاهش اسپاسم در ناحیه است. این روش درد و خونریزی زیادی دارد و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. علاوه بر این دوره بهبودی آن طولانی بوده و شما یک یا دو روز نیز در بیمارستان بستری خواهید شد.

لیزر شقاق یک جراحی سبک و سرپایی است که نیاز به بستری ندارد و دوره بهبودی آن نیز کوتاه تر است. بنابراین اگر بخواهید یکی از این روش ها را انتخاب کنید قطعا لیزر شقاق به روش سنتی برتری دارد.

بخوانید: شقاق مزمن چیست و بهترین درمان آن

شقاق مقعدی

هزینه درمان شقاق در سال 1403 چقدر است؟

هزینه درمان شقاق در سال 1403 بسته به نوع جراحی متفاوت است. اگر از لیزر برای درمان شقاق استفاده کنید هزینه درمان شما بین 6 تا 10 میلیون خواهد بود. (هزینه لیزر شقاق)

در صورتیکه از روش سنتی اقدام به درمان شقاق کنید بستگی به این دارد که در بیمارستان عمومی جراحی شوید یا خصوصی. در بیمارستان خصوصی هزینه درمان شقاق بدون بیمه از 5 میلیون است و اگر تحت پوشش بیمه باشید پایینتر خواهد داشت.

در بیمارستان دولتی هزینه این جراحی از 3 میلیون است و اگر بیمه تامین اجتماعی داشته باشید کمتر خواهد بود. موارد ذکر شده در رابطه با درمان سنتی شقاق هزینه های اولیه هستند و شما باید هزینه بستری و دارو درمانی در دوره نقاهت را نیز به این هزینه ها اضافه کنید.

در کلینیک التیام نشیمنگاه درمان شقاق با لیزر پرتوان co2 فقط با 4 میلیون تومان انجام می شود. جهت دریافت مشاوره رایگان درباره درمان در این کلینیک تماس حاصل فرمایید.

بهترین شیوه درمان شقاق برای زنان باردار؟

شقاق در دوران بارداری به دلیل یبوست های مداوم بسیار شایع است. از آنجاییکه بیهوشی عمومی برای زنان باردار خطرناک است و ممکن است به جنین آسیب برساند بهترین شیوه درمان شقاق برای زنان باردار استفاده از لیزر است.

علاوه بر این دوران نقاهت در لیزر شقاق کوتاه بوده و خانم ها را در دوران بارداری کمتر اذیت خواهد کرد. بنابراین نیازی نیست تا پایان دوره بارداری خود درد و ناراحتی ناشی از شقاق را تحمل کنید زیرا با لیزر بدون هیچ عوارض خاصی به راحتی درمان خواهید شد.

بخوانید: هزینه عمل شقاق در بیمارستان در سال 1403 چقدر است؟

بهترین درمان شقاق

چه شیوه درمانی برای شقاق کمترین عوارض را دارد؟

در بین روش های درمانی موجود برای شقاق، عوارض لیزر درمانی کمتر است زیرا برش و بخیه ای در این روش وجود ندارد و تنها با پرتوی لیزر آسیب پوستی درمان خواهد شد. اگر لیزر توسط یک متخصص مجرب انجام شود عملا بدون عوارض خواهد بود و طی چند روز بهبود خواهید یافت. در مقابل روش جراحی عوارض مختلفی مانند بی اختیاری مدفوع خواهد داشت و امکان عود شقاق نیز یکی دیگر از عوارض جراحی سنتی است.

بخوانید: تفاوت شقاق و بواسیر چیست؟ مقایسه با عکس

درمان شقاق با بوتاکس چقدر موثر است؟ آیا می تواند جایگزین لیزر شود؟

درمان شقاق با بوتاکس یک روش کم تهاجمی است که معمولا قبل از جراحی سنتی مورد استفاده قرار می گیرد و تا 80 درصد برای شقاق های کوچک موثر است. درمان شقاق با بوتاکس عوارض خاصی ندارد و یک هفته بعد از تزریق بیماران متوجه کاهش درد و ناراحتی خود می شوند. بوتاکس با فلج کردن عضلات مقعد به بهبود شکاف های کوچک پوست کمک می کند.

اما برای درمان شقاق مزمن که بیش از 8 هفته طول کشیده بهتر است از لیزر استفاده کنید. لیزر روشی برای درمان قطعی شقاق است و با ترمیم شکاف پوستی، شما را از درد و ناراحتی حاصل از این بیماری خلاص می کند.

 

تجربه ام از عمل شقاق با لیزر؟ آیا واقعا بدون درد و خونریزی است؟

درمان شقاق با لیزر یک جراحی سبک بدون درد و خونریزی است. این جراحی با پرتوهای لیزر انجام می شود بنابراین برشی صورت نگرفته و خونریزی نیز وجود نخواهد داشت. افرادی که از لیزر برای درمان شقاق استفاده کرده اند، بسیار راضی هستند خصوصا اینکه احتمال عود بیماری نیز تقریبا صفر است. اگر به هر دلیلی شقاق شما مزمن شده و به داروها و روش های خانگی جواب نمی دهد بهترین راه برای درمان لیزر شقاق است. این روش مورد تائید همه متخصصان است زیرا کمترین عوارض را برای بیمار دارد.

بخوانید: برای درمان شقاق مقعد به چه پزشکی مراجعه کنیم؟ + هزینه درمان شقاق

کدام درمان شقاق دوره نقاهت کمتری دارد؟

درمان شقاق با لیزر دوره نقاهت کوتاهی دارد و شما دو روز بعد از لیزر درمانی می توانید به سر کار خود برگردید. دوره نقاهت کوتاه یعنی درد و ناراحتی کمتر پس از درمان و عدم نیاز به ماندن در خانه که برای افراد شاغل بسیار حائز اهمیت است.

لیزر درمانی به خصوص برای افرادی مفید است که بسیار پرمشغله هستند و نمی توانند خیلی از کار خود باز بمانند. لیزر شقاق نیاز به استراحت چندانی ندارد فقط کافی است حواستان به رژیم غذایی باشد تا دچار یبوست نشوید.

بخوانید: آیا عمل شقاق با لیزر در نیم ساعت انجام می شود؟

بهترین شیوه درمان شقاق در خانه

درمان های خانگی اغلب اوقات برای درمان شقاق حاد موثر بوده و کمکی به بهبود شقاق مزمن نخواهند کرد. درمان های خانگی بسیار ساده بوده و به کاهش درد و خونریزی شقاق کمک می کنند. بهترین شیوه درمان شقاق در خانه عبارتند از:

  • مصرف غذاهای حاوی فیبر برای پیشگیری از یبوست
  • استفاده روزانه از حمام سیتز برای کاهش درد
  • استفاده موضعی از روغن زیتون
  • مصرف موضعی ژل طبیعی آلوئه ورا
  • استفاده روزانه از روغن نارگیل

بخوانید: لیست پماد‌ها برای درمان شقاق مقعدی

بهترین پماد برای درمان شقاق

در حال حاضر پمادهای زیادی در بازار موجود است که به بهبود شقاق در مراحل اولیه کمک می کنند. پمادها برای درمان این بیماری در مراحل اولیه موثر هستند با مکانیسم های مختلف ناراحتی های حاصل از شقاق را برطرف کرده و آن را درمان می کنند. این پمادها را می توانید بدون نسخه نیز از داروخانه تهیه نمایید. بهترین پماد برای درمان شقاق عبارتند از:

  • پماد آنتی فیشر
  • پماد دیلتیازم
  • پماد رکتول
  • پماد نیتروگلیسیرین
  • پماد لیدوکائین

 

منابع این مقاله:

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/anal-fissure/diagnosis-treatment/drc-20351430

https://www.healthline.com/health/anal-fissure-treatment-at-home

www.medicalnewstoday.com/articles/how-to-cure-fissures-permanently-without-surgery

کلینیک التیام نشیمنگاه
کلینیک التیام نشیمنگاه

در کلینیک التیام نشیمنگاه، بیماری های نشیمنگاهی شامل هموروئید یا بواسیر ، شقاق مقعدی یا فیشر ، کیست مویی یا سینوس پیلونیدال، فیستول ، پرولاپس رکتوم، آبسه مقعدی و زگیل های ناحیه مقعدی و تناسلی به صورت تخصصی زیر نظر جراح عمومی و کولورکتال توسط جدیدترین متد ها از جمله لیزر پرتوان بدون درد و خونریزی درمان می شوند. در صورت نیاز به مشاوره حتما در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید تا توسط پزشک در کمترین زمان ممکن پاسخ سوال خود را بگیرید.

دریافت مشاوره و نوبت

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت در کلینیک التیام نشمنگاه شماره خود را در فرم زیر وارد کنید. مشاوران ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.

form-all

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درمان بیماری های بواسیر، شقاق، کیست مویی، فیستول و آبسه مقعدی با لیزر CO2 بدون درد و خونریزی از 4 میلیون تومان پاسخگویی از 9 صبح تا 11 شب - در ساعات غیر اداری فرم مشاوره را پر کنید

X
پیمایش به بالا
از 9 صبح تا 11 شب