درمان بواسیر و شقاق با پماد آنوسل

معرفی پماد آنوسل معجزه درمان بواسیر و شقاق مقعدی

پماد آنوسل یک داروی موضعی موثر برای درمان هموروئید های خارجی و داخلی است. این دارو به درمان سوزش مقعد، خارش، التهاب و شقاق مقعدی کمک می کند. همچنین می ‌توان از آن برای تسریع بهبودی پس از جراحی های آنورکتال استفاده کرد. ترکیبات موجود در فرمولاسیون پماد آنوسل با مکانیسم های مختلف به درمان بواسیر و شقاق کمک می کنند.

 

پماد آنوسل یا آنوسل پلاس چیست؟

پماد آنسول دارای خواص ضد عفونی کننده، قابض و نرم کننده است که به تسکین ناراحتی ناشی بیماری های نشیمنگاهی کمک می کند. این موارد شامل تسکین علائم هموروئید داخلی و خارجی، خارش و التهاب مقعد و شقاق است. همچنین پس از روش های جراحی آنورکتال مانند هموروئید ترومبوزه یا اسکلروزه مورد استفاده قرار می گیرد. پماد آنوسل را می توان به صورت داخلی و خارجی در ناحیه مقعد استفاده کرد.

اگر در دوران باردار یا شیردهی هستید، قبل از مصرف این محصول با پزشک صحبت کنید تا عوارضی برای جنین یا نوزاد شما نداشته باشد. علاوه بر این اگر از هرگونه حساسیتی رنج می برید، از پزشک بپرسید که آیا این دارو برای شما مناسب است یا خیر زیرا ممکن است به ترکیبات موجود در پماد حساسیت نشان دهید.

بیشتر بخوانید: معرفی موثرترین پماد برای درمان بواسیر به همراه هزینه آن

مکانیسم اثر پماد آنوسل

مواد فعال  موجود در این پماد اثر درمانی خود را بدون جذب در گردش خون سیستمیک اعمال می کنند. ترکیبات فعال آنوسل از اجزای شناخته شده محصولات دارویی هستند و مشخصات ایمنی آنها به خوبی مستند شده است.

اکسید بیسموت قابضی ضعیف با خواص ضد عفونی کننده است و یک اثر محافظتی بر روی غشاهای مخاطی دارد. اکسید روی یک ضد عفونی کننده قابض و ملایم است و احتمالاً عملکرد خود را مدیون توانایی یون روی در رسوب پروتئین است، اما مکانیسم های دیگری ممکن است در این امر دخیل باشند. اکسید روی همچنین برای جذب رطوبت پوست و کاهش اصطکاک و جلوگیری از رشد باکتری های خاص استفاده می شود. بالزام پرو به دلیل داشتن اسیدهای سینامیک و بنزوئیک دارای اثر ضدعفونی کننده بسیار ملایمی است. اعتقاد بر این است که رشد سلول های اپیتلیال را نیز تقویت می کند.

در صورت خونریزی مقعدی پس از اجابت مزاج یا مشاهده خون در مدفوع بهتر است قبل از استفاده از این پماد به پزشک مراجعه نمایید زیرا شاید علل زمینه ای دیگری وجود داشته باشد که نیز به مداخلات پزشکی دارد.

پماد آنوسل

بیشتر بخوانید: درمان درد شقاق مقعدی با پماد، دارو و روش های خانگی

دستور مصرف پماد آنوسل برای درمان بواسیر

پماد آنوسل فقط برای استفاده موضعی است، به این معنی که مستقیماً روی ناحیه آسیب دیده استفاده می شود. قبل از استفاده از دارو، ناحیه مقعد را بشویید و به آرامی با یک حوله نرم خشک کنید. یک نازل همراه محصول ارائه می شود که می توان از آن برای استفاده از پماد در داخل مقعد استفاده کرد.

  • برای بواسیر خارجی – پس از شستن و خشک کردن ناحیه مقعد، پماد باید به آرامی روی ناحیه آسیب دیده مالیده شود.
  • برای بواسیر داخلی – پس از شستن و خشک کردن ناحیه، نازل ارائه شده را روی لوله پیچ کنید، درپوش نازل را بردارید. نازل را در قسمت مقعد قرار دهید و به آرامی فشار دهید. بعد از هر بار استفاده نازل را تمیز کنید.
  • بزرگسالان و سالمندان: پماد آنوسل را باید شب ها، صبح ها و بعد از هر بار اجابت مزاج به مقدار کم روی ناحیه آسیب دیده استفاده کرد. این پماد معمولا برای کودکان تجویز نمی شود.

 

دستور مصرف پماد آنوسل برای درمان شقاق

دستور مصرف پماد آنوسل برای درمان شقاق مانند بواسیر است و شما باید صبح و شب دو بار از آن استفاده نمایید. برای این منظور انگشت خود را به پماد آغشته کرده و به آرامی وارد مقعد نمایید.

بیشتر بخوانید: لیست پماد‌ها برای درمان شقاق مقعدی

عوارض پماد آنوسل چیست؟

واکنش های حساسیتی مانند بثورات پوستی، تحریک یا سوزش خفیف در محل عوارض جانبی خفیفی هستند که معمولاً با قطع استفاده از پماد متوقف می شوند و نباید نگران آن باشید.

 

قیمت پماد آنوسل در سال 1403 چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت پماد آنوسل می توانید به داروخانه های محل زندگی خود مراجعه کرده و یا از طریق داروخانه های اینترنتی اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید: درمان بواسیر با پماد هیدروکورتیزون ۱٪

ترکیبات پماد آنوسل چیست؟

هر 100 گرم پماد حاوی 10.75 گرم اکسید روی، 2.25 گرم بیسموت ساب گالات، 1.875 بالزام پرو گرم و 0.875 اکسید بیسموت گرم است. همچنین حاوی استئارات منیزیم، کره کاکائو، لانولین بی آب، روغن کرچک، کائولن سبک و پارافین است.

 

دیگر پماد های مشابه پماد آنوسل

در حال حاضر محصولات موضعی مختلفی برای درمان مشکلات مقعدی در داروخانه موجود است. پمادهای خارجی مشابه آنوسل که در بازار موجود هستند و خواص مشابهی دارند عبارتند از:

  • پماد رینای سبز
  • پماد شیلد
  • پماد رکتول
  • پماد Equate
  • پماد آنو وات
  • پماد شریول

بیشتر بخوانید: بهترین شیاف آنتی هموروئید ایرانی و خارجی با دستورالعمل استفاده

معرفی روش های خانگی برای درمان بواسیر و شقاق

درمان های خانگی زیادی برای بواسیر و شقاق وجود دارد که در مراحل اولیه می تواند به درمان این مشکلات کمک کند. استفاده از پمادهای بدون نسخه، روغن زیتون، روغن نارگیل، حمام سیتز، مصرف فیبر برای جلوگیری از یبوست و استفاده موضعی از ژل آلوئه ورا برخی از درمان های خانگی هستند. در صورت عدم بهبودی با این روش ها فورا باید به پزشک مراجعه نمایید.

 

بعد چند روز استفاده از پماد آنوسل هموروئید درمان می شود؟

مدت زمانی که طول می کشد تا آنوسل پلاس هموروئید را درمان کند بسته به شدت هموروئید و پاسخ فردی شما به دارو متفاوت باشد. به طور کلی، بیشتر افراد ظرف چند روز پس از شروع درمان متوجه بهبودی در علائم خود می‌ شوند.

عامل قابض ملایم موجود در پماد به کاهش تورم بافت هموروئیدی کمک می کند و به هموروئید فرصت بهبود سریع را می دهد. در بیشتر موارد، بواسیر با استفاده صحیح از پماد آنوسل طی یک یا دو هفته کاملاً از بین می‌ رود.

 

درمان قطعی بواسیر و شقاق چیست؟

درمان قطعی بواسیر و شقاق لیزر درمانی است زیرا با کمترین عوارض بطور کامل انواع بواسیر و شقاق را درمان می کند. این عمل به صورت سرپایی انجام شده و هیچ اختلالی در کار و زندگی عادی شما ایجاد نمی کند. دوره نقاهت آن نیز بسیار کوتاه بوده و بدون درد و خونریزی در مدت زمان کوتاهی انجام می شود.

 

منبع:

https://www.travelpharm.com/medications/anusol-ointment-25g

https://www.medicines.org.uk/emc/product/1486/smpc#gref

https://ayp.healthcare/anusol-ointment-25g

https://www.chemistdirect.co.uk/how-do-i-use-anusol#:~:text=Anusol%20cream%20and%20ointment%20can,of%20cream%2Fointment%20squeezed%20out

 

کلینیک التیام نشیمنگاه
کلینیک التیام نشیمنگاه

در کلینیک التیام نشیمنگاه، بیماری های نشیمنگاهی شامل هموروئید یا بواسیر ، شقاق مقعدی یا فیشر ، کیست مویی یا سینوس پیلونیدال، فیستول ، پرولاپس رکتوم، آبسه مقعدی و زگیل های ناحیه مقعدی و تناسلی به صورت تخصصی زیر نظر جراح عمومی و کولورکتال توسط جدیدترین متد ها از جمله لیزر پرتوان بدون درد و خونریزی درمان می شوند. در صورت نیاز به مشاوره حتما در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید تا توسط پزشک در کمترین زمان ممکن پاسخ سوال خود را بگیرید.

دریافت مشاوره و نوبت

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت در کلینیک التیام نشمنگاه شماره خود را در فرم زیر وارد کنید. مشاوران ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.

form-all

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درمان بیماری های بواسیر، شقاق، کیست مویی، فیستول و آبسه مقعدی با لیزر CO2 بدون درد و خونریزی از 4 میلیون تومان پاسخگویی از 9 صبح تا 11 شب - در ساعات غیر اداری فرم مشاوره را پر کنید

X
پیمایش به بالا
از 9 صبح تا 11 شب