هزینه جراحی بواسیر با لیزر

هزینه جراحی بواسیر با لیزر چقدر است؟ +لیست قیمت جدید

بواسیر بافت‌ها و برآمدگی‌های ناراحت‌کننده اطراف یا داخل مقعد هستند. با توجه به اینکه بواسیر در داخل کانال مقعد ایجاد شود یا در دهانه مقعد به آن بواسیر داخلی یا بواسیر خارجی می‌گویند. از جمله عوامل موثری که در بروز بواسیر نقش دارند عبارتند از زور زدن زیاد در حین انجام حرکات، نشستن طولانی مدت در توالت، مصرف فیبر کم و … .
امروزه با توجه به پیشرفت‌های صورت گرفته در زمینه پزشکی درمان بواسیر از طریق روش‌های مختلفی انجام می‌گیرد که یکی از انواع این روش‌ها استفاده از لیزر است. به همین دلیل ما در این مقاله تصمیم گرفتیم اطلاعاتی کلی در خصوص بواسیر و هزینه جراحی بواسیر با لیزر در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

 

فاکتورهای موثر بر هزینه جراحی بواسیر با لیزر

هزینه جراحی بواسیر با لیزر با توجه به عوامل متعددی مانند نوع بیمارستان یا کلینیک، دستمزد جراح، وضعیت پزشکی بیمار و … متفاوت خواهد بود.

هزینه درمان بواسیر

 

هزینه‌های بیمارستان یا کلینیک

هزینه جراحی بواسیر با لیزر می‌تواند با توجه به بیمارستان یا کلینیکی که جراحی در آن‌جا صورت می‌گیرد متفاوت باشد. بیمارستان‌ها و کلینیک‌هایی که امکانات و تجهیزات بهتری دارند ممکن است هزینه بیشتری نسبت به بیمارستان‌هایی با امکانات اولیه داشته باشند. کلینیک التیام نشیمنگاه بهترین و پیشرفته‌ترین درمان بواسیر با استفاده از لیزر را با مقرون به صرفه‌ترین هزینه ارائه می‌دهد.

متاسفانه هیچ یک از بیمارستان های سطح کشور به لیزر مجهز نیستند و برای درمان بواسیر از لیزر استفاده نمی کنند و از شیوه سنتی برای جراحی بواسیر استفاده می کنند.
هنگامی که جهت درمان بواسیر به بیمارستان یا کلینیک مراجعه می‌کنید هزینه‌های متفاوتی برای درمان شما وجود خواهند داشت. این هزینه‌ها بستگی به این دارد که شما در یک بیمارستان یا کلینیک دولتی یا خصوصی هستید و اینکه بیمه درمانی دارید یا خیر. همچنین مهم است که توجه داشته باشید هنگام مراجعه به مراکز تحت پوشش چه نوع بیمه درمانی هستید تا هیچگونه هزینه غیر منتظره‌ای نداشته باشید. همچنین شما می‌توانید این انتخاب را داشته باشید که به عنوان یک بیمار دولتی یا یک بیمار خصوصی تحت درمان قرار گیرید و همانطور که مطلع هستید هزینه درمان بیماران خصوصی بیشتر از بیماران دولتی خواهد بود.

 • هزینه جراحی بواسیر در بیمارستان های دولتی: از 5 میلیون تومان
 • هزینه جراحی بواسیر در بیمارستان های خصوصی: از 8 میلیون تومان
 • هزینه جراحی بواسیر با لیزر در کلینیک ها تخصصی در تهران از: از 7 میلیون
 • هزینه جراحی بواسیر با لیزر در کلینیک التیام نشیمنگاه: از 4 میلیون تومان

بیشتر بخوانید: آیا بواسیر باعث سرطان می شود؟

هزینه بستری شدن

خوشبختانه در جراحی با لیزر نیازی به بستری شدن وجود ندارد و در نیم ساعت بواسیر با لیزر به صورت سرپایی درمان می شود و بیمار می تواند روال عادی زندگی را بلافاصه از سرگیرد. اما در جراحی سنتی در بیمارستان حداقل 2 الی 3 روز باید بستری شود و خود این بیستری شدن ممکن است 2 میلیون هزینه داشته باشد و اگر در بیمارستان خصوصی باشد حدود 4 الی 5 تومن هزینه خواهد داشت.

 

آزمایشات لازم پیش از درمان

آزمایش‌های انجام شده پیش از انجام درمان مانند آزمایش خون، اسکن و … ممکن است به هزینه کلی جراحی بیفزایند. با توجه به اینکه جراحی شما جهت درمان چه بیماری‌ای انجام می‌گیرد آزمایش‌های صورت گرفته پیش از انجام جراحی متفاوت خواهد بود. همچنین این آزمایشات با توجه به شرایط جسمانی و سلامت شما و سابقه پزشکی‌تان می‌تواند با سایر بیماران متفاوت باشد. در نتیجه هزینه جراحی بواسیر با لیزر در بین بیماران مختلف با توجه به شرایط آن‌ها و تشخیص پزشک متخصص متفاوت خواهد بود.

 

هزینه بیهوشی

در انجام جراحی‌ سنتی بواسیر برای اینکه بیمار دردی را احساس نکند و طی فرایند جراحی برای او ناراحتی ایجاد نشود از دو روش بیهوشی یا داروی بی‌حسی استفاده می‌شود. هزینه بیهوشی مورد استفاده در طول جراحی نیز ممکن است بر هزینه کلی عمل تاثیر بگذارد. البته لازم است عنوان کنیم که در درمان بواسیر با لیزر از بیهوشی استفاده نمی‌شود و بی‌حسی موضعی استفاده می‌گردد و بیمار در هوشیاری کامل تحت درمان قرار می‌گیرد و این امر علاوه بر اینکه در تعیین هزینه تاثیرگذار است عوارض احتمالی ناشی پس از جراحی را نیز کاهش می‌دهد.

 • جراحی بواسیر با لیزر: بدون نیاز به هزینه بیهوشی
 • جراحی سنتی بواسیر: لازم است هزینه بیهوشی پرداخت شود.

بیشتر بخوانید: رابطه مقعدی باعث بواسیر نمی شود!

داروها

نوع داروهای تجویز شده قبل و بعد از جراحی می‌تواند بر هزینه جراحی بواسیر با لیزر تاثیر بگذارد. از جمله داروهایی که ممکن است در این زمینه تجویز شوند عبارتند از داروهای مسکن، آنتی بیوتیک‌ها، داروهای ضد التهابی جهت کنترل درد، جلوگیری از عفونت و کاهش التهاب. در نهایت هزینه این داروها می‌تواند به کل هزینه درمان اضافه شود. نوع و دوز این داروها با توجه به نظر پزشک شما و همچنین شرایط جسمانی‌تان تعیین می‌گردد. پس تعیین هزینه جراحی بواسیر با لیزر با توجه به اینکه پزشک متخصص چه دارویی را به چه میزان برای بیمار تجویز می‌کند از بیماری به بیمار دیگر متفاوت خواهد بود.

هزینه دارو ها به صورت تخمینی: 100 الی 200 هزار تومان

 

مراقبت‌های بعد از درمان

این موارد شامل هزینه ویزیت‌های بعدی و هر آزمایشی است که پس از جراحی مورد نیاز خواهد بود. با توجه به اینکه روند درمان شما سریع‌تر طی خواهد شد یا دیرتر شما به تعداد جلسات و ویزیت‌های مشخصی پس از جراحی نیاز خواهید داشت که طی این جلسات لازم است آزمایش‌هایی انجام شود تا روند بهبودی شما از جانب پزشک مورد بررسی قرار گیرد که تشخیص و تعیین این آزمایشات با توجه به شرایط جسمانی شما از سوی پزشک انجام می‌گیرد. در نهایت کلیه این موارد منجر به شکل‌گیری هزینه‌هایی پس از درمان می‌گردد که در هزینه کلی جراحی تاثیرگذار خواهد بود.

 • در جراحی بواسیر با لیزر نیازی به مراجعه بعدی نیست و در یک جلسه بواسیر شما درمان می شود.
 • اما در جراحی سنتی ممکن است نیاز باشد دوباره جهت معاینه و یا باز کردن بخیه و… به پزشک مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: بواسیر در بارداری و نحوه درمان آن

حق الزحمه جراح

دستمزد جراح عامل مهمی است که بر هزینه جراحی بواسیر با لیزر تاثیر می‌گذارد. جراحان ماهرتر و متخصص‌تر ممکن است هزینه بیشتری برای خدمات خود دریافت کنند.
برای انجام اکثر جراحی‌ها به وجود حداقل دو متخصص و حتی در مواردی نیز بیشتر از دو نفر نیاز است. در اکثر مواقع جراحی‌ها توسط یک جراح و یک ارائه دهنده بیهوشی یا بی‌حسی انجام می‌گیرد . حتی در موارد تخصصی‌تر نیز ممکن است چندین جراح برای انجام جراحی با یکدیگر همکاری کنند. در چنین شرایطی هزینه جراحی بواسیر با لیزر متشکل از صورتحساب خدمات هر کدام از متخصصین شرکت کننده در جراحی است. همچنین علاوه بر پزشکان شرکت کننده در جراحی حداقل دو کارمند اضافی نیز طی فرایند جراحی فعالیت می‌کنند که در نهایت هزینه این پرسنل نیز در هزینه نهایی درمان لحاظ می‌گردد.

 

پوشش بیمه درمانی

پوشش بیمه نیز می‌تواند بر هزینه جراحی بواسیر با لیزر تاثیر بگذارد. میزان پوشش بیمه جراحی ممکن است با توجه به نوع بیمه و شرایط و ضوابط ارائه دهنده بیمه متفاوت باشد. اگر بیمار بیمه درمانی داشته باشد هزینه درمان ممکن است به طور جزئی یا کلی توسط شرکت بیمه تامین گردد. انواع بیمه‌های درمانی تاثیر بسزایی در کاهش هزینه‌های جراحی خواهند داشت. اما نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برخی از بیمه‌ها بعضی از درمان‌ها و جراحی‌ها را تحت پوشش قرار نمی‌دهند. همچنین ممکن است کلینیک یا بیمارستانی که جهت انجام جراحی به آن‌جا مراجعه می‌کنید با بیمه‌ای که شما تحت پوشش آن قرار دارید قراردادی نداشته باشد، در نتیجه ممکن است اینکه شما تحت پوشش بیمه درمانی هستید یا خیر تاثیری در هزینه جراحی بواسیر با لیزر نداشته باشد. پس اگر می‌خواهید به استفاده از بیمه درمانی به عنوان یک عامل جهت کاهش هزینه‌های درمانی نگاه کنید حتماً پیش از انتخاب نوع بیمه خود با پزشک متخصص و بیمارستان یا کلینیک مورد نظر خود مشورت کنید و سپس نوع بیمه خود را انتخاب نمایید.

در نهایت بهتر است که همه این عوامل را با پزشک خود در میان بگذارید و تخمین روشنی از کل هزینه جراحی به دست آورید تا بتوانید تصمیم گیری آگاهانه‌تری در این زمینه داشته باشید.

بیشتر بخوانید: آیا زینک اکسید در درمان بواسیر موثر است؟

نکاتی جهت کاهش هزینه جراحی بواسیر با لیزر

در اینجا چند نکته مهم و کاربردی جهت کمک به کاهش هزینه جراحی بواسیر با لیزر برای شما عزیزان عنوان می‌کنیم.

 • تعرفه‌های بیمارستان‌ها یا کلینیک‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و در نهایت گزینه‌ای را انتخاب نمایید که بهترین نتیجه را در مقابل هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید به شما ارائه می‌دهد.
 • جهت کاهش هزینه‌های خود بیمه پزشکی را انتخاب کنید که هزینه جراحی بواسیر با لیزر را پوشش دهد.
 • بهتر است جهت کاهش هزینه روش درمان بواسیر با لیزر را انتخاب کنید که به مراتب هزینه پایین تری به جراحی سنتی بواسیر دارد.

مقایسه هزینه درمان بواسیر با لیزر و سنتی

مقایسه هزینه جراحی بواسیر با لیزر و روش سنتی

 • در اولین تفاوت باید به این نکته اشاره کنیم که در روش سنتی به علت بستری شدن بیمار لازم است که هزینه‌های لازم را به بیمارستان پرداخت کنید در حالی که در جراحی بواسیر با لیزر جراحی شما سرپایی محسوب می‌شود و احتیاج به بستری شدن و پرداخت هزینه جهت مراقبت به بیمارستان کلینیک نخواهید داشت.
 • پیش از این نیز عنوان کردیم در جراحی بواسیر با لیزر از داروی بی‌حسی استفاده می‌شود که قطعاً هزینه کمتری نسبت به استفاده از داروی بیهوشی که طی روش سنتی اعمال می‌شود خواهد داشت.
 • در جراحی بواسیر به روش سنتی به دلیل استفاده از تیغ‌های جراحی بایستی محل زخم پانسمان گردد که این امر مستلزم صرف وقت و هزینه خواهد بود. در صورتی که در جراحی بواسیر با لیزر این هزینه‌ها حذف خواهند شد زیرا درمان بواسیر و حذف بافت‌های اضافی از طریق اشعه لیزر صورت می‌گیرد نه استفاده از تیغ جراحی و ایجاد خونریزی و زخم در نتیجه احتیاج به انجام‌ پانسمان نخواهد بود.
 • در جراحی بواسیر با لیزر به دلیل عدم استفاده از انواع تجهیزات پزشکی که به صورت مستقیم با بدن بیمار در ارتباط هستند ریسک ابتلا به بیماری‌های عفونی کاهش می‌یابد که این امر مراقبت‌ها و درمان‌های پس از جراحی را که مستلزم پرداخت هزینه هستند کاهش می‌دهد.
 • در درمان بواسیر با لیزر متخصص مورد نظر باید تخصص و مهارت کافی را در استفاده از لیزر داشته باشد در حالی که در روش سنتی پزشک باید با انواع لوازم و تجهیزات پزشکی مانند انواع تیغ‌ها و پنس‌های جراحی آشنایی داشته باشد. در نتیجه تخصص و مهارت پزشک نیز یکی دیگر از عوامل تعیین کننده در تفاوت هزینه جراحی بواسیر با لیزر و روش سنتی است.
 • همچنین در جراحی بواسیر به روش سنتی تعداد کادر درمان بیشتری موردنیاز خواهد بود اما در درمان بواسیر با لیزر به علت سرپایی بودن عمل احتیاج به حضور تعداد زیادی کادر درمان نیست در نتیجه هزینه مربوط به کادر درمان در هر دو روش متغیر خواهد بود.

 

انواع لیزر در جراحی بواسیر

یکی دیگر از عوامل مهمی که می‌تواند در هزینه جراحی بواسیر با لیزر دخیل باشد مربوط به نوع لیزر است. در واقع برای بین بردن توده‌های بواسیر با توجه به شدت و درجه آن‌ها از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود. در جراحی بواسیر با لیزر از دو نوع لیزر کم توان و پرتوان استفاده می‌گردد. لیزر کم توان مناسب آن دسته از بیمارانی است که شدت و درجه بیماری آن‌ها کم و جزئی است همچنین این نوع لیزر تنها برای از بین بردن بواسیر داخلی کاربرد دارد. اما لیزر پرتوان علاوه بر بواسیر داخلی برای درمان بواسیر خارجی نیز بسیار کاربردی و مفید است. این نوع لیزر می‌تواند بواسیر بیمار را با هر شدت درجه‌ای که باشد بدون آسیب به بافت‌های اطراف مقعد در سریع‌ترین زمان ممکن درمان کند.
کلینیک التیام نشیمن گاه برای درمان بواسیر از لیزر پرتوان استفاده می‌کند که تعرفه آن با توجه به شرایط بیمار، تخصص جراح و مواردی از این قبیل از مبلغ ۴ میلیون تومان شروع می‌شود.

بیشتر بخوانید: درمان بواسیر با پماد هیدروکورتیزون ۱٪

علائم و نشانه‌های هشداردهنده بواسیر

 • خونریزی مقعدی که معمولاً بدون درد است.
 • اگر بواسیر به صورت خارجی باشد توده سخت قابل لمسی در کنار مقعد وجود خواهد داشت که باعث درد و ناراحتی می‌شود.
 • خارش یا تورم در اطراف مقعد

با وجود چنین مشکلات و ناراحتی‌هایی حتماً افراد مبتلا به بواسیر به دنبال یافتن راه حلی سریع و ساده برای رفع مشکل خود خواهند بود. لیزر درمانی به شما کمک می‌کند که بدون رفتن زیر تیغ جراحی بواسیر خود را درمان کنید. البته پیش از هر چیزی لازم است که از هزینه جراحی بواسیر با لیزر مطلع باشید.

 

درمان بواسیر با لیزر

هموروئیدوپلاستی با لیزر یا همان درمان بواسیر با لیزر یک روش نسبتا جدید برای درمان بواسیر است که در آن جریان خون هموروئیدی با استفاده از لیزر منعقد می‌شود. قبل از انجام این عمل بیماران توسط متخصص مربوطه تحت بی‌حسی قرار می‌گیرند. به دلیل گرمای شدید ساطع شده از لیزر، پرتو لیزر رگ‌های خونی را می‌سوزاند و آن‌ها را می‌بندد. در نتیجه توده‌های ایجاد شده به راحتی کوچک می‌شوند و در عین حال خطر خونریزی بیش از حد در حین و همچنین بعد از عمل کاهش می‌یابد. از آن‌جایی که هموروئیدوپلاستی با لیزر یک روش دقیق و تقریباً بی‌خطر است ضمن ارائه نتیجه مطلوب و دلخواه به بیمار هیچ خطری بر بافت‌های اطراف مقعد به دنبال نخواهد داشت.

مزایای استفاده از لیزر برای درمان بواسیر

 • خطرات و عوارض احتمالی کمتر نسبت به جراحی
 • درد و ناراحتی کمتر
 • بهبودی سریع و بازگشت به روال روزانه

در نتیجه این موارد می‌تواند شما را برای استفاده از لیزر جهت درمان بواسیر تشویق کند. پس اگر قصد درمان بواسیر با استفاده از لیزر درمانی را دارید تنها کافی است از هزینه جراحی بواسیر با لیزر مطلع شوید. برای این منظور می‌توانید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید یا حتی از طریق مشورت با مشاوران کلینیک التیام نشیمنگاه از تعرفه خدمات مطلع شوید.

moshavere

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل کنید.

اصلاح سبک زندگی جهت به حداقل رساندن خطر ابتلا به بواسیر

اصلاح شیوه زندگی می‌تواند به طور قابل توجهی خطر ابتلا به بواسیر را کاهش دهد که در ادامه نمونه‌هایی از اصلاح سبک زندگی جهت کاهش ابتلا به بواسیر را برای شما بیان می‌کنیم.

 • از نشستن زیاد در توالت بیش از ۵ الی ۱۰ دقیقه خودداری کنید.
 • هنگامی که احساس کردید اجابت مزاج شما با دشواری همراه است مدفوع را نگه ندارید.
 • از زور زدن بیش از حد خودداری کنید.
 • مصرف رژیم غذایی با فیبر بالا مانند میوه‌ها و سبزیجات را فراموش نکنید.
 • برای کمک به نرم نگه داشتن مدفوع روزانه حداقل ۶ الی ۸ لیوان آب بنوشید.

بواسیر جزو بیماری‌های شایع مقعدی است که شدت و درجه آن می‌تواند متفاوت باشد. در میان چندین گزینه درمانی استفاده از لیزر یک روش کم تهاجمی برای درمان بواسیر در نظر گرفته می‌شود. این روش به بیمار اجازه می‌دهد تا بهترین نتایج ممکن را با حداقل ناراحتی و بهبودی سریع به دست آورد. در نتیجه بیمار با کیفیت زندگی مطلوب سریع‌تر به روال عادی روزانه خود باز می‌گردد.

 

نتیجه‌گیری

در نهایت باید گفت هزینه جراحی بواسیر با لیزر برای کسانی که از بیماری بواسیر رنج می‌برند یک نکته مهم است. البته توجه داشته باشید که هزینه جراحی نباید تنها عامل تصمیم گیری برای انجام جراحی باشد و بیماران باید تجربه و تخصص جراح، کیفیت امکانات بیمارستان یا کلینیک و خطرات و مزایای احتمالی جراحی را نیز در نظر بگیرند.
قبل از انجام جراحی بیمار باید در مورد هزینه‌ها و پوشش بیمه‌ای با پزشک یا کلینیک و بیمارستان مربوطه صحبت کند تا اطمینان حاصل شود که آن‌ها به طور کامل در مورد جنبه‌های مالی این عمل مطلع هستند.
به طور کلی جراحی بواسیر با لیزر می‌تواند یک روش تغییر دهنده زندگی برای کسانی باشد که از بواسیر شدید رنج می‌برند. در حالی که هزینه‌های مربوط به درمان ممکن است برای برخی افراد نگران‌کننده باشد تصمیم گیری آگاهانه بر اساس عوامل موثر یاد شده در خصوص هزینه جراحی جهت یافتن راه حل مقرون به صرفه و موثر برای درمان مهم است.

کلینیک التیام نشیمنگاه
کلینیک التیام نشیمنگاه

در کلینیک التیام نشیمنگاه، بیماری های نشیمنگاهی شامل هموروئید یا بواسیر ، شقاق مقعدی یا فیشر ، کیست مویی یا سینوس پیلونیدال، فیستول ، پرولاپس رکتوم، آبسه مقعدی و زگیل های ناحیه مقعدی و تناسلی به صورت تخصصی زیر نظر جراح عمومی و کولورکتال توسط جدیدترین متد ها از جمله لیزر پرتوان بدون درد و خونریزی درمان می شوند. در صورت نیاز به مشاوره حتما در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید تا توسط پزشک در کمترین زمان ممکن پاسخ سوال خود را بگیرید.

دریافت مشاوره و نوبت

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت در کلینیک التیام نشمنگاه شماره خود را در فرم زیر وارد کنید. مشاوران ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.

form-all

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 دیدگاه دربارهٔ «هزینه جراحی بواسیر با لیزر چقدر است؟ +لیست قیمت جدید»

  1. خیر، در کلینیک التیام نشیمنگاه از روش جدیدتر یعنی لیزر پرتوان Co2 برای درمان انواع گرید از هموروئید استفاده می شود.

درمان بیماری های بواسیر، شقاق، کیست مویی، فیستول و آبسه مقعدی با لیزر CO2 بدون درد و خونریزی از 4 میلیون تومان پاسخگویی از 9 صبح تا 11 شب - در ساعات غیر اداری فرم مشاوره را پر کنید

X
پیمایش به بالا
از 9 صبح تا 11 شب