هزینه درمان آبسه مقعدی با لیزر

هزینه درمان آبسه مقعدی با لیزر و جراحی در سال 1403

آبسه مقعدی حفره ای پر از چرک در ناحیه رکتوم یا مقعد است که معمولاً ناشی از عفونت غدد کوچک داخلی مقعد می باشد. این عارضه به روش های مختلفی قابل درمان است و درمان آبسه با لیزر یکی از بهترین روش های موجود است. درمان آبسه با لیزر به صورت سرپایی انجام شده و حدود 20 دقیقه طول می کشد. هزینه درمان آبسه مقعدی با لیزر به فاکتورهای مختلفی از جمله اندازه آبسه، محل قرارگیری آن و موقعیت جغرافیایی کلینیکی که قرار است در آن انجام شود، بستگی دارد.

 

دلیل برتری عمل لیزری آبسه مقعدی چیست؟

عمل آبسه با لیزر برخلاف روش های سنتی با درد و خونریزی همراه نیست. این روش با پرتوهای لیزر انجام می شود بنابراین به بافت های سالم اطراف و عصب ها آسیبی نمی رساند. شما طی این جراحی هیچ دردی احساس نخواهید کرد و بدون نیاز به بخیه دو طرف لبه زخم بهم بسته می شود. علاوه بر این در جراحی با لیزر اسکاری روی پوست به جا نخواهد ماند.

طول مدت این جراحی بسیار کوتاه است و نیاز به بستری ندارد. بنابراین باعث صرفه جویی در وقت بیمار خواهد شد و از طرفی فورا می توانید به سرکار خود برگردید.

از همه مهمتر اینکه امکان عفونت و عود بیماری در این روش تقریبا صفر است و با مراقبت های پس از عمل با سرعت بیشتری نسبت به سایر روش ها بهبود خواهید یافت.

 

هزینه درمان آبسه مقعدی با لیزر

هزینه درمان آبسه مقعدی با لیزر با توجه به درجه آبسه تعیین می شود. موقعیت جغرافیایی کلینیکی که در آن اقدام به عمل می کنید نیز می تواند در هزینه آن تاثیر داشته باشد. هزینه درمان آبسه مقعد با لیزر در کلینیک های تهران حدود 8 تا 10 میلیون تومان است. که در کلینیک التیام نشیمنگاه از 4 میلیون عمل لیزری انجام می شود.

هزینه درمان آبسه مقعدی

علاوه بر هزینه لیزر آیا هزینه جانبی دیگری وجود دارد؟

از آنجاییکه شما در عمل لیزر آبسه با لیزر نیاز به بستری ندارید هزینه های جانبی آن بسیار کمتر از جراحی سنتی است. این هزینه ها شامل هزینه هایی برای تعویض پانسمان، داروهایی که پزشک پس از جراحی برای شما تجویز می کند و همچنین هزینه معاینه مجدد در کلینیک یا بیمارستان خصوصی برای اطمینان از بهبود کامل بیماری است.

مقالات در مورد آبسه: آبسه پری آنال چیست و چگونه درمان می شود؟

هزینه درمان آبسه مقعد با لیزر در تهران

هزینه درمان آبسه مقعد با لیزر در کلینیک های تهران تقریبا 8 تا 10 میلیون تومان است. برای آگاهی از هزینه درمان بهتر است ابتدا از این مراکز به صورت تلفنی یا حضوری پرس و جو کنید.

 

هزینه لیزر آبسه مقعد در کلینیک التیام نشیمنگاه

هزینه لیزر آبسه مقعد در کلینیک التیام نشیمنگاه در تهران از 4 میلیون تومان است. شما به هزینه بسیار کم می توانید از خدمات پیشرفته و بی نظیر این مرکز برای درمان آبسه بهره مند شوید.

 

هزینه جراحی سنتی آبسه مقعدی در بیمارستان دولتی و خصوصی

هزینه جراحی سنتی آبسه مقعد یا پری آنال در بیمارستان های دولتی بدون بیمه از 3 میلیون است که باید هزینه پانسمان و دارو و سایر هزینه های جانبی را به آن اضافه کنید. هزینه جراحی سنتی آبسه مقعد در بیمارستان خصوصی از 5 میلیون است.

در بیمارستان دولتی بدون بیمه هزینه این عمل از 3 میلیون تومان است که با توجه به نوع بیمه و بیمارستان مقداری از آن را تحت پوشش قرار می دهد. لازم به ذکر است که پس از جراحی سنتی شما حداقل دو الی سه روز بستری خواهید شد. از طرفی دوره نقاهت طولانی بعد از عمل باعث می شود مدت زیادی (حداقل یک هفته) نتوانید به سرکار خود برگردید. علاوه بر این لازم است برای معاینه مجدد و پانسمان به بیمارستان مراجعه نمایید و در دوران نقاهت طولانی و داروهایی را که پزشک تجویز می کند، مصرف نمایید که همه اینها هزینه های جانبی محسوب می شوند.

مقالات در مورد آبسه: قبل تخلیه چرک آبسه مقعدی این مقاله را بخوانید

آیا لیزر آبسه مقعدی تحت پوشش بیمه است؟

لیزر آبسه مقعدی به دلیل اینکه به صورت سرپایی انجام می شود تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار نمی گیرد. با اینحال برخی از بیمه های طرف قرارداد شما ممکن است تا حدود بسته به نوع عمل مبلغی را کسر نمایند. در این رابطه می توانید از مرکز درمانی سوال کنید.

 

مقایسه دوره نقاهت عمل لیزر آبسه مقعدی با جراحی

دوره نقاهت عمل لیزر آبسه مقعدی در مقایسه با جراحی سنتی بسیار کمتر است. بدین معنی که شما خیلی زودتر می توانید به روتین زندگی خود برگردید. جراحی با لیزر نیاز به بستری ندارد و شما می توانید فردای روز عمل به محل کار خود برگردید. دوره نقاهت جراحی سنتی بسیار طولانی بوده و شما 1 تا 2 هفته بسته به نوع آبسه نمی توانید به سرکار خود برگردید.

 

چرا درمان آبسه مقعد با لیزر حرف اول را می زند؟

درمان آبسه مقعد با لیزر بهترین روش برای درمان این عارضه است زیرا احتمال عود مجدد را کاهش داده و درد و خونریزی چندانی ندارد. نداشتن دوره نقاهت و سرپایی بودن جراحی از مزایای فوق العاده درمان آبسه مقعدی با لیزر است که کمک می کند شما به سرعت به محل کار و زندگی عادی خود برگردید.

مقالات در مورد آبسه: آبسه مقعدی در کودکان و بهترین درمان آن

مقایسه احتمال عود آبسه در درمان لیزری و سنتی

احتمال عود آبسه در درمان لیزری به دلیل دقت بالا و تخلیه کامل عفونت بسیار کم بوده و حتی می توان گفت صفر است. برعکس در جراحی سنتی احتمال عود مجدد در صورت عدم تبحر کامل جراح بسیار بالاتر است.

 

در صورت عدم درمان آبسه به فیستول تبدیل می شود؟

عدم درمان آبسه می تواند مشکلات بسیار زیادی به دنبال داشته باشد و باعث گسترش عفونت و آسیب به بافت های اطراف مقعد شود. همچنین ممکن است با آسیب زدن به عضلات اسفنکتر مقعدی باعث بی اختیاری در دفع شود. یکی از مهمترین عوارضی که در صورت عدم درمان آبسه آن را تجربه خواهید کرد ابتلا به فیستول مقعدی است که مجرایی پر از چرک با ترشحات بد بو است.

مقالات در مورد آبسه: آبسه مقعدی را در خانه با این روش ها درمان کنید!

راه های پیشگیری از آبسه آنال چیست؟

برای پیشگیری از آبسه آنال لازم است نکات بهداشتی و تغذیه ای مختلفی را رعایت کنید. اول اینکه با مصرف مواد غذایی تازه و حاوی فیبر از یبوست پیشگیری کنید. هرگز در توالت زور نزنید با مصرف خوراکی های ملین از این مسئله جلوگیری کنید. مقعد را پس از اجابت مزاج با آب ولرم شسته و کاملا خشک نمایید. در صورت بروز یبوست از حمام سیتز استفاده کنید تا مقعد کاملا تمیز شود. از ایستادن و نشستن طولانی مدت و نشستن در جاهای مرطوب، سرد و خیس خودداری کنید. بیماری های گوارشی و مقاربتی خود را به سرعت درمان کنید. روابط جنسی محافظت شده داشته باشید و از رابطه مقعدی خودداری کنید.

 منبع:
https://www.hopkinsmedicine.org/health/conditions-and-diseases/anorectal-abscess
www.healinghandsclinic.co.in/rectal-abscess

 

 

 

کلینیک التیام نشیمنگاه
کلینیک التیام نشیمنگاه

در کلینیک التیام نشیمنگاه، بیماری های نشیمنگاهی شامل هموروئید یا بواسیر ، شقاق مقعدی یا فیشر ، کیست مویی یا سینوس پیلونیدال، فیستول ، پرولاپس رکتوم، آبسه مقعدی و زگیل های ناحیه مقعدی و تناسلی به صورت تخصصی زیر نظر جراح عمومی و کولورکتال توسط جدیدترین متد ها از جمله لیزر پرتوان بدون درد و خونریزی درمان می شوند. در صورت نیاز به مشاوره حتما در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید تا توسط پزشک در کمترین زمان ممکن پاسخ سوال خود را بگیرید.

دریافت مشاوره و نوبت

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت در کلینیک التیام نشمنگاه شماره خود را در فرم زیر وارد کنید. مشاوران ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.

form-all

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درمان بیماری های بواسیر، شقاق، کیست مویی، فیستول و آبسه مقعدی با لیزر CO2 بدون درد و خونریزی از 4 میلیون تومان پاسخگویی از 9 صبح تا 11 شب - در ساعات غیر اداری فرم مشاوره را پر کنید

X
پیمایش به بالا
از 9 صبح تا 11 شب