هزینه درمان فیستول با لیزر

هزینه درمان فیستول با لیزر در سال 1403 + هزینه بیمارستان و کلینیک ها

درمان فیستول با لیزر یکی از روش های ترجیحی برای درمان این عارضه است. فیستول یک مجرای غیر طبیعی در ناحیه رکتوم است که بسیار دردناک بوده و به دلیل ترشح چرک و خون بسیار آزاردهنده است. در حال حاضر فیستول را می توان با روش های مختلفی درمان می شود که هر یک عوارض خاصی دارند.

درمان فیستول با لیزر به عنوان کم عارضه ترین روش شناخته می شود. هزینه درمان فیستول با لیزر از آنجاییکه فقط در کلینیک ها و بیمارستان های خصوصی انجام می شود بالاتر از سایر روش ها است و اغلب مواقع تحت پوشش بیمه ها قرار نمی گیرد.

 

 

چرا درمان فیستول با لیزر؟

درمان فیستول با لیزر یک روش کم تهاجمی تر و تائید شده است که به صورت سرپایی انجام می شود. این روش نیاز به بیهوشی عمومی ندارد و فقط با حسی موضعی در ناحیه مقعد انجام می شود. درد و خونریزی بسیار کم و کاهش احتمال عود در آینده از مزایای مهم درمان فیستول مقعدی با لیزر است. دوره نقاهت در این روش بسیار کوتاه بوده و شما فردای آن روز می توانید به محل کار خود بروید. علاوه بر این بهبودی بیمار در این روش نسبت به سایر روش ها سریع تر است.

 

هزینه درمان فیستول با لیزر در سال 1403

هزینه درمان فیستول با لیزر به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. هزینه این جراحی به محل و اندازه فیستول، لوازم پزشکی و تجهیزات مورد استفاده، شهری که در آن این جراحی را انجام می دهید و هزینه های پس از درمان بستگی دارد. شما قبل از جراحی می توانید در مورد هزینه آن با پزشک خود صحبت نمایید و اطلاعات دقیقی در این رابطه کسب کنید. بطور تقریبی هزینه این جراحی فیستول مقعد با لیزر در کلینیک های تهران از 8 میلیون برآورد می شود. که در کلینیک التیام نشیمنگاه از 4 میلیون برای سال 1403 در نظر گرفته شده است.

دیگر مقالات فیستول: معرفی 7 عمل فیستول مقعدی با هزینه عمل در سال1403

آیا علاوه بر هزینه لیزر هزینه جانبی دیگری دارد؟

جراحی فیستول با لیزر مانند هر جراحی دیگری علاوه بر هزینه اولیه که از پیش مشخص است شامل هزینه های جانبی دیگری نیز می شود. شما پس از جراحی به تعویض پانسمان احتیاج دارید، علاوه بر این باید از داروهای که پزشک برای شما تجویز می کند از جمله آنتی بیوتیک ها استفاده کنید که جز هزینه های جانبی محسوب می شود. همچنین برای بررسی نتیجه درمان و بهبودی کامل لازم است مجددا برای معاینه به مرکز درمانی مراجعه نمایید که هزینه های جداگانه ای برای شما خواهد داشت.

قیمت لیزر فیستول چقدر است؟

هزینه درمان فیستول مقعد با لیزر در تهران

هزینه درمان فیستول مقعد با لیزر در تهران در کلینیک ها بسته به موقعیت جغرافیایی و وضعیت فیستول 8 تا 10 میلیون تومان است.

 

هزینه لیزر فیستول در کلینیک التیام نشیمنگاه

هزینه لیزر فیستول در کلینیک التیام نشیمنگاه تنها 4 الی 5 میلیون تومان است. این هزینه پایین جهت رفاه حال بیماران بوده و از نظر کیفیت و تجهیزات مورد استفاده هیچ تفاوتی با دیگر مراکز درمانی ندارد.

دیگر مقالات فیستول: آیا رابطه جنسی مقعدی می تواند باعث فیستول شود؟

هزینه جراحی سنتی فیستول در بیمارستان دولتی و خصوصی

هزینه جراحی سنتی فیستول در بیمارستان دولتی و خصوصی به دلیل بستری شدن در بیمارستان (در صورت نداشتن بیمه) ممکن است بالاتر از جراحی فیستول با لیزر باشد. هزینه جراحی بر اساس نوع بیمارستان، خدمات ارائه شده و وضعیت فیستول بطور میانگین در بیمارستان دولتی (بدون بیمه) از 3 میلیون تومان است. با این اینحال هزینه بستری شدن، پانسمان روزانه و داروهای مصرفی می تواند بر هزینه نهایی این درمان سنتی تاثیر گذار باشد.

علاوه بر این هزینه داروهایی که در دوران مراقبت های پس از عمل نیاز دارید و هزینه برداشتن بخیه را نیز باید به هزینه های اولیه اضافه نمایید. چون در این جراحی از بیهوشی عمومی استفاده می شود هزینه داروی بیهوشی نیز به صورتحساب بیمارستان اضافه می شود.

توجه داشته باشید که در جراحی سنتی شما حداقل یک الی دو هفته نمی توانید به سر کار خود برگردید که باعث می شود در این دوره درآمدی نداشته باشید. با تمام این تفاسیر و با یک حساب سرانگشتی می توانید بفهمید که هزینه جراحی سنتی فیستول در بیمارستان دولتی و خصوصی بیشتر از جراحی لیزر در کلینیک های خصوصی تمام خواهد شد.

در بیمارستان های خصوصی هزینه جراحی فیستول مقعد از 5 میلیون تومان است. که در بعضی هتل بیمارستان ها بالاتر از این مقدار است. توجه داشته باشید در بیمارستان ها فقط جراحی سنتی فیستول انجام می شود و هیچ یک از بیمارستان های دولتی، خصوصی و حتی هتل بیمارستان ها به لیزر فیستول مجهز نیستند.

جراحی فیستول با لیزر به دلیل دروه نقاهت یکی دو روزه، عدم هزینه جانبی، بدون درد و خونریزی، بدون بیهوشی و سرپایی بودن عمل، بسیار موثرتر و به صرفه تر از عمل سنتی فیستول با تیغ است.

آیا لیزر فیستول تحت پوشش بیمه است؟

هر جراحی که به صورت سرپایی انجام شود تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار نمی گیرد. با اینحال برخی از کلینیک ها و بیمارستان های خصوصی ممکن است با بیمه های تکمیلی قرارداد داشته باشند. شما می توانید در این مورد از مرکز درمانی خود سوال کنید.

دیگر مقالات فیستول: علت ترشحات زرد رنگ بعد از عمل فیستول و نحوه مراقبت از آن

کدام درمان فیستول موثرتر و هزینه مناسبی دارد؟

با توجه به مواردی که در مقاله ذکر شد درمان فیستول با لیزر به دلیل عوارض کمتر و کاهش خطر عود بیماری، بسیار موثرتر از جراحی های سنتی است. از نظر هزینه درمان نیز چون به بستری شدن و خدمات پس از درمان کمتری نیاز دارد در نهایت هزینه آن مناسب تر خواهد بود.

دیگر مقالات فیستول: آیا بدون جراحی می توان فیستول را درمان کرد؟

مقایسه احتمال عود فیستول در درمان لیزری و سنتی

درمان فیستول با لیزر درصد موفقیت بالایی دارد و همین امر احتمال عود بیماری را کاهش داده و به صفر می رساند. با اینحال یکی از عوارض جراحی های سنتی فیستول عود مجدد بیماری است که می تواند هزینه مضاعفی برای فرد به دنبال داشته باشد.

 

خطرات عدم درمان فیستول

فیستول یک بیماری آزاردهنده است که باید فورا نسبت به درمان آن اقدام نمایید. فیستول یک بیماری خطرناک نیست اما در صورت عدم درمان ممکن است باعث بی اختیاری مدفوع و حتی سرطان مقعد شود. عدم درمان فیستول باعث گسترش مجاری آن شده و عفونت را در سراسر بدن شما پخش خواهد کرد. این عفونت علاوه بر ایجاد ضعف و بیماری اگر برای مدت طولانی ادامه داشته باشد به خون راه پیدا کرده و باعث عفونت خون می شود.

عفونت خون یا سپسیس یک وضعیت خطرناک است و می تواند منجر به مرگ شود. بنابراین در صورت ابتلا به فسیتول فورا برای درمان آن اقدام نمایید زیرا در مراحل اولیه درمان آن ساده تر بوده و هزینه کمتری نیز برای شما خواهد داشت.

دیگر مقالات فیستول: مقایسه جراحی سنتی فیستول مقعدی با لیزر

راه های پیشگیری از فیستول مقعد

برای پیشگیری از فیستول مقعدی بیماری های گوارشی مانند یبوست و اسهال را به سرعت درمان کنید. فیبر کافی در رژیم غذایی روزانه خودتان بگنجانید تا از یبوست جلوگیری کند. به اندازه کافی در طول روز آب بنوشید و تحرک کافی داشته باشید تا حرکت دستگاه گوارش شما را تنظیم کند. در صورت چاقی و اضافه وزن نسبت به کاهش وزن اقدام کنید تا از فشار در ناحیه مقعد بکاهد. بهداشت فردی را رعایت کرده و از روابط جنسی مقعدی و محافظت نشده پرهیز کنید. علاوه بر این از نشستن طولانی مدت در توالت خودداری کرده و پس از اجابت مزاح ناحیه را کاملا با آب و صابون ملایم شسته و خشک نمایید.

 

منبع

https://www.hopkinsmedicine.org/health/conditions-and-diseases/anal-fistula

https://www.pacehospital.com/anal-fistula-symptoms-causes-types-complications-prevention

 

 

کلینیک التیام نشیمنگاه
کلینیک التیام نشیمنگاه

در کلینیک التیام نشیمنگاه، بیماری های نشیمنگاهی شامل هموروئید یا بواسیر ، شقاق مقعدی یا فیشر ، کیست مویی یا سینوس پیلونیدال، فیستول ، پرولاپس رکتوم، آبسه مقعدی و زگیل های ناحیه مقعدی و تناسلی به صورت تخصصی زیر نظر جراح عمومی و کولورکتال توسط جدیدترین متد ها از جمله لیزر پرتوان بدون درد و خونریزی درمان می شوند. در صورت نیاز به مشاوره حتما در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید تا توسط پزشک در کمترین زمان ممکن پاسخ سوال خود را بگیرید.

دریافت مشاوره و نوبت

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت در کلینیک التیام نشمنگاه شماره خود را در فرم زیر وارد کنید. مشاوران ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.

form-all

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درمان بیماری های بواسیر، شقاق، کیست مویی، فیستول و آبسه مقعدی با لیزر CO2 بدون درد و خونریزی از 4 میلیون تومان پاسخگویی از 9 صبح تا 11 شب - در ساعات غیر اداری فرم مشاوره را پر کنید

X
پیمایش به بالا
از 9 صبح تا 11 شب