هزینه عمل شقاق

هزینه عمل شقاق در بیمارستان در سال 1403 چقدر است؟

شقاق مقعدی که با عنوان فیشر مقعدی نیز شناخته می‌شود یک شکاف و زخم دردناک در ورودی مقعد است که به علت فشار زیاد شکل می‌گیرد. این بیماری با احساس درد، خارش، خونریزی یا سوزش همراه است. چنانچه بیماری شقاق مقعدی در روزهای اولیه بیماری تشخیص داده شود بدون نیاز به عمل جراحی لیزر تنها با استفاده از پماد و داروهای موضعی قابل درمان خواهد بود. یکی از مسائل و سوالات مهمی که ممکن است برای بیمارانی که با شقاق مقعدی روبرو هستند مطرح گردد هزینه عمل شقاق است. به همین دلیل ما در این مقاله اطلاعاتی در خصوص هزینه عمل شقاق را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم. پس برای اطلاع از هزینه عمل شقاق در بیمارستان و کلینیک‌ها تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

شقاق مقعدی یا فیشر چیست؟

شقاق مقعدی یا فیشر شرایطی است که طی آن به دلیل پاره شدن لایه نازک اطراف مقعد بیمار هنگام اجابت مزاج درد خواهد داشت و حتی ممکن است این درد بعد از انجام اجابت مزاج نیز بیشتر گردد‌ در چنین شرایطی گاهی روی مدفوع خون روشن رنگی مشاهده می‌شود. از جمله عوامل ایجاد شقاق مقعدی می‌توان به اسهال مزمن، بیماری کرون، یبوست، رابطه جنسی مقعدی و سرطان روده اشاره کرد.

 

علائم شقاق را بشناسید

 شقاق مقعدی با علائمی از قبیل درد هنگام اجابت مزاج یا بعد از آن، خون در مدفوع، ترک‌ها و توده‌های موجود روی پوست اطراف مقعد، ترشحات بد بو، سوزش و خارش یبوست و ناراحتی هنگام ادرار همراه است.

بیشتر بخوانید: درمان شقاق مقعدی با لیزر

هزینه عمل شقاق در بیمارستان در سال 1403 چقدر است؟

به طور کلی آیتم‌ها و عوامل مختلفی در تعیین هزینه عمل شقاق مقعدی تاثیرگذار هستند که برخی از این عوامل عبارتند از شدت پیشرفت و شرایط بیماری، نوع بیمارستان، دستمزد دکتر، روش جراحی، تعداد روزهایی که بیمار در بیمارستان بستری خواهد بود و … .

 

 

هزینه عمل شقاق در بیمارستان دولتی (با بیمه و بدون بیمه)

 هزینه عمل شقاق مقعدی در بیمارستان دولتی در صورتی که فرد تحت پوشش بیمه باشد به نوع بیمه شخص بستگی دارد. یکی از فاکتورها و عواملی که در این مبلغ تغییر ایجاد می‌کند این است که بیمار تحت چه نوع پوشش بیمه‌ای قرار دارد و بیمه موردنظر تا چه میزانی هزینه‌های درمانی را پوشش می‌دهد.

هزینه عمل شقاق در بیمارستان دولتی برای بیمارانی که تحت هیچ نوع پوشش بیمه‌ای قرار ندارند حداقل از 3 میلیون تومان شروع می‌شود که این مبلغ با توجه به دستمزد پزشک، شدت بیماری، تعداد روزهای بستری بیمار و … متغیر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: معرفی 8 عمل شقاق مقعدی به همراه قیمت جراحی آن در سال 1403

هزینه عمل شقاق در بیمارستان خصوصی (با بیمه و بدون بیمه)

 با توجه به اینکه هزینه‌ای که بیمه‌های مختلف برای درمان بیماری‌ها ارائه می‌دهند بر اساس نرخ بیمارستان‌های دولتی ارائه می‌گردد در نتیجه حتی اگر بیمار مبتلا به شقاق مقعدی تحت پوشش بیمه قرار داشته باشد و برای درمان بیماری به بیمارستان خصوصی مراجعه کند بیمه بیمار هزینه قابل توجهی از درمان را کسر نخواهد کرد. به طور کلی هزینه عمل شقاق در بیمارستان خصوصی با بیمه یا بدون بیمه از حداقل از 5 میلیون تومان شروع خواهد شد. این تغییر قیمت می‌تواند ناشی از نوع بیمه و نوع خدمات بیمارستان خصوصی و … باشد.

 

هزینه عمل شقاق در هتل بیمارستان های تهران چقدر است؟

 هزینه عمل شقاق در هتل بیمارستان‌های تهران با توجه به وخامت اوضاع بیمار و نوع هتل بیمارستانی که انتخاب کرده‌اید و خدمات آن مجموعه، تعداد روزهای بستری و … متغیر خواهد بود و نمی‌توان قیمت واحد و معینی برای خدمات این مجموعه عنوان کرد. شما عزیزان می‌توانید از طریق جستجو در گوگل لیست هتل بیمارستان‌های تهران را در نزدیکی بیمارستان موردنظر خود جستجو کنید و از طریق راه‌های ارتباطی عنوان شده با مجموعه مورد نظرتان تماس بگیرید و با بیان شرایط خود از قبیل نوع بیماری بیمار، تعداد روزهای اقامت و … از تعرفه‌های مربوطه هتل بیمارستان موردنظرتان مطلع شوید.

عمل شقاق در بیمارستان و کلینیک

بیشتر بخوانید: انواع درجه شقاق مقعدی و بهترین درمان مناسب هر گرید شقاق

در سال 1403 تعرفه بیمارستان ها چقدر افزایش داشته است؟

 در سال 1403 تعرفه بیمارستان‌ها افزایش ۳۵ درصدی داشته است که این افزایش هزینه شامل دارو و ملزومات پزشکی، ویزیت، تعرفه پرستاری، خدمات مربوط به آزمایشگاه و تصویربرداری، هتلینگ بیمارستان و بخش حرفه‌ای و فنی است.

 

هزینه عمل بواسیر در کلینیک ها در تهران چقدر است؟

 در کلینیک‌های تهران برای درمان بواسیر اغلب از لیزر استفاده می‌گردد که نتیجه دهی بهتری نسبت به عمل‌های جراحی دارد. هزینه عمل بواسیر در کلینیک‌های تهران با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین می‌گردد که از جمله این فاکتورها می‌توان به دستمزد پزشک، موقعیت مکانی شهری که برای درمان به آن‌جا مراجعه می‌کنید، میزان پیشرفت بیماری، نوع دستگاه لیزر و … اشاره کرد. لازم است عنوان کنیم که هزینه عمل بواسیر در کلیه کلینیک‌های تهران با توجه به فاکتورهای عنوان شده از مبلغ ۷ الی ۱۰ میلیون تومان متغیر است. در صورتی که کلینیک التیام نشیمنگاه همین درمان را با استفاده از بهترین دستگاه لیزر و بهترین متخصصین با مبلغ ۴ الی ۵ میلیون تومان به بیماران گرامی ارائه می‌دهد.

بیشتر بخوانید: آیا شقاق خود به خود خوب می شود؟ دستوالعمل درمان خانگی شقاق

جدول مقایسه هزینه عمل شقاق

 

نوع درمان شقاقهزینه در کلینیکهزینه بیمارستان دولتیهزینه در بیمارستان خصوصی
درمان لیزریدر کلینیک التیام نشیمنگاه از 4 میلیون

در دیگر کلینیک های تهران از 8 میلیون

نداردندارد
درمان با تزریق بوتاکساز 3 میلیون
درمان با عمل جراحیبدون بیمه از 3 میلیونبدون بیمه از 5 میلیون
درمان‌های داروییزیر 500 هزار تومان

 

عوارض عمل سنتی شقاق چیست؟

 عوارض کلی پس از عمل سنتی شقاق مقعدی شامل درد و خونریزی، بی‌اختیاری جزئی و مشکل در ادرار کردن، آبسه مقعد، عفونت و … است. اما یکی از عوارض عمل سنتی شقاق مقعدی که باعث شده درمان این بیماری با لیزر طرفداران بیشتری پیدا کند این است که در برخی موارد ممکن است پس از جراحی برای درمان شقاق مقعدی شاهد عود و بازگشت این بیماری باشیم. در صورتی که در درمان شقاق مقعدی با لیزر اینگونه نیست و بیماری به طور کامل برطرف می‌گردد.

بیشتر بخوانید: هزینه درمان شقاق با لیزر چقدر است؟ قیمت در سال 1403

چرا باید درمان لیزری برای شقاق انتخاب کنیم؟

 درمان لیزری شقاق از این نظر که نسبت به عمل سنتی شقاق عوارض کمتری برای بیمار دارد انتخاب مناسب‌تری است. همچنین استفاده از لیزر برای درمان شقاق مقعدی با دقت بالاتری نسبت به عمل سنتی انجام می‌گیرد و در نهایت درمان بافت آسیب دیده با سرعت، دقت و کیفیت بیشتری انجام می‌شود.

 

خطرات عدم درمان شقاق مقعدی چیست؟

 از آن‌جایی که شقاق مقعدی با درد همراه است و به علت قرار گرفتن در معرض باکتری‌های مدفوع این امکان وجود دارد که باعث ایجاد آبسه یا عفونت گردد در نهایت اگر این بیماری درمان نگردد خطرات عدم درمان آن علاوه بر درد، عفونت و تشکیل آبسه شامل ابتلا به هموروئید، فیستول، مشکلات روانی و ..‌ خواهد بود.

بیشتر بخوانید: برای درمان شقاق مقعد به چه پزشکی مراجعه کنیم؟ + هزینه درمان شقاق

برای کاهش هزینه عمل شقاق چکار کنیم؟

 برای کاهش هزینه عمل شقاق می‌توان از بیمه یا خدمات بیمارستان‌های دولتی استفاده نمود. همچنین استفاده از لیزر برای درمان شقاق هزینه کمتری نسبت به عمل جراحی خواهد داشت. لازم به ذکر است که اگر شقاق مقعدی در مراحل اولیه تشخیص داده و درمان شود شدت آن کمتر خواهد بود و در نتیجه هزینه عمل شقاق در این صورت کمتر است. علاوه بر کلیه این موارد شما می‌توانید با کسب اطلاعات و آگاهی از اینترنت یا تجربه بیماران پیشین برخی از کلینیک‌ها نسبت به یافتن کلینیک‌های معتبر و با تجربه که قیمت‌های مناسب‌تری نسبت به سایر کلینیک‌ها دارند درمان شقاق خود را در این مراکز انجام دهید. یکی از این کلینیک‌ها که تعرفه‌های منصفانه و مناسبی برای درمان شقاق مقعدی در نظر گرفته است کلینیک التیام نشیمنگاه است.

 

آیا کلینیک ها بیمه قبول می کنند؟

 خدمات بیمه تنها درمان‌هایی را پوشش می‌دهد که در آن‌ها بیمار احتیاج به بیهوشی یا بستری شدن دارد. در نتیجه درمان‌هایی که به صورت سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی و در کمتر از ۶ ساعت انجام می‌شوند تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. چنانچه شما تحت پوشش بیمه تکمیلی باشید در بعضی موارد ممکن است بیمه تکمیل مقداری از هزینه های درمان با لیزر را تحت پوشش قرار دهد.

کلینیک التیام نشیمنگاه
کلینیک التیام نشیمنگاه

در کلینیک التیام نشیمنگاه، بیماری های نشیمنگاهی شامل هموروئید یا بواسیر ، شقاق مقعدی یا فیشر ، کیست مویی یا سینوس پیلونیدال، فیستول ، پرولاپس رکتوم، آبسه مقعدی و زگیل های ناحیه مقعدی و تناسلی به صورت تخصصی زیر نظر جراح عمومی و کولورکتال توسط جدیدترین متد ها از جمله لیزر پرتوان بدون درد و خونریزی درمان می شوند. در صورت نیاز به مشاوره حتما در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید تا توسط پزشک در کمترین زمان ممکن پاسخ سوال خود را بگیرید.

دریافت مشاوره و نوبت

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت در کلینیک التیام نشمنگاه شماره خود را در فرم زیر وارد کنید. مشاوران ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.

form-all

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درمان بیماری های بواسیر، شقاق، کیست مویی، فیستول و آبسه مقعدی با لیزر CO2 بدون درد و خونریزی از 4 میلیون تومان پاسخگویی از 9 صبح تا 11 شب - در ساعات غیر اداری فرم مشاوره را پر کنید

X
پیمایش به بالا
از 9 صبح تا 11 شب