هزینه عمل کیست مویی چقدر است؟ مقایسه جراحی با لیزر

هزینه عمل کیست مویی چقدر است؟ مقایسه جراحی با لیزر

استفاده از لیزر و یا انجام جراحی برای عمل کیست مویی کاملا از نظر هزینه متفاوت هستند. افراد می توانند با توجه به شرایط جسمانی و نظر پزشک یکی از این روش ها را انتخاب کنند. بطور کلی در عمل کیست مویی به وسیله جراحی به دلیل نیاز به بستری شدن، انجام آزمایشات پیش عمل جراحی و سایر مراقبت های ضروری، هزینه بیشتری نسبت به استفاده لیزر باید پرداخت شود.

 

کیست مویی چیست و چرا ایجاد می شود

کیست مویی عارضه ای است که به دلیل برگشت مو به درون پوست ایجاد می شود. هنگامی که مو به دلایل مختلف نمی تواند از پوست خارج شود به رشد خود ادامه می دهد و باعث ایجاد کیست می شود که در صورت تخلیه نشدن می تواند به کیست عفونی تبدیل شود. بطور کلی دلایل ایجاد کیست مویی عبارت است از:

سن بلوغ

یکی از مهمترین دلایل ایجاد کیست مویی تغییرات هورمون جنسی در سن بلوغ است. تغییرات هورمونی با تاثیر بر روی غدد سبابه اغلب یکی از دلایل ایجاد کیست مویی است.

شغل کم تحرک

تحقیقات نشان داده است که افرادی که شغل های کم تحرک دارند و مجبورند برای مدت طولانی بر روی صندلی بنشینند اغلب دچار کیست مویی می شوند. در این شرایط افزایش اصطکاک در ناحیه نشیمنگاه باعث برگشت مو به درون پوست می شود.

داشتن سابقه خانوادگی یا وراثت

بررسی ها نشان داده است که افرادی که یکی از اعضای خانواده آنها به کیست مویی مبتلا شده است 30 درصد بیش از سایر افراد احتمال ابتلا به کیست مویی دارند.

چاقی و اضافه وزن

یکی از شایع ترین دلایل ایجاد کیست مویی چاقی و اضافه وزن افراد است. به دلیل اینکه افراد چاق اغلب گودی کمر دارند، تعریق بیش از اندازه این ناحیه نیز باعث افزایش احتمال ایجاد کیست مویی می شود.

پرمویی

احتمال برگشت مو به درون پوست در افرادی که موهای بسیار زیادی در قسمت های مختلف بدن دارند بسیار زیاد است. بعلاوه افرادی که دارای موهای کلفت و یا مجعد هستند نیز اغلب بیشتر از سایرین به کیست مویی مبتلا می شوند.

علاوه بر دلایل ذکر شده رعایت نکردن بهداشت فردی، پوشیدن لباس های چسبان به مدت طولانی و همچنین مشکلات مادرزادی مانند سوراخ در انتهای دنبالچه از عوامل تاثیر گذار برای ایجاد کیست مویی هستند.

بیشتر بخوانید: دلیل کیست مویی در زنان چیست؟ نحوه پیشگیری و درمان آن

کیست مویی

روش های درمان کیست مویی

کیست مویی عارضه خطرناکی نیست اما اگر بطور کامل درمان نشود می تواند مشکلات جدی را به دنبال داشته باشد. در مراحل اولیه این عارضه را می توان با درمان های خانگی و استفاده از دارو درمان کرد. اما در موارد پیشرفته باید برای درمان به پزشک مراجعه شود.

درمان به وسیله دارو

یکی از راه های درمان کیست مویی استفاده از دارو است به عنوان مثال مصرف آنتی بیوتیک می تواند عفونت را کنترل و از بین ببرد. پس از کنترل عفونت برای بهبود کیست مویی می توان آن را تخلیه کرد.

استفاده از درمان های خانگی

نشستن در آب گرم علاوه بر تسکین درد می تواند باعث تخلیه خود به خود کیست مویی شود. همچنین بهتر است کیست و ناحیه اطراف آن تمیز و خشک نگه داشته شود.

استفاده از روغن های مالشی

این روغن ها با خواص آنتی باکتریال می توانند به بهبود کیست و کنترل عفونت کمک کنند. علاوه بر این شیو مرتب، استفاده از مواد شوینده آنتی باکتریال، کاهش وزن و تحرک کافی نیز می تواند به بهبود کیست مویی کمک کند.

استفاده از نمک

یکی از درمان های عجیب و موثر برای درمان کیست مویی استفاده از نمک است که می تواند به درمان سریع این مشکل کمک کند.

درمان به وسیله جراحی

در این روش ناحیه مورد نظر بی حس شده و سپس با برش کیست تخلیه می شود. در این روش حدود دو ماه طول می کشد که ترمیم کامل صورت بگیرد و بیمار باید مراقبت های بهداشتی توصیه شده را به صورت مرتب انجام دهد.

درمان به وسیله لیزر

این روش به عنوان یک روش درمان نوین از طریق اشعه لیزر کیست مویی هدف قرار می گیرد و کاملا از بین می رود. در این روش پوست با سرعت بالاتری ترمیم می شود و دوران نقاهت کوتاه تری دارد.

بیشتر بخوانید: فواید درمان کیست مویی با لیزر

مقایسه هزینه لیزر و جراحی کیست مویی

هزینه درمان کیست مویی با جراحی

هزینه درمان کیست مویی با جراحی به دلیل وجود هزینه های قبل و بعد از عمل اغلب نسبت به لیزر بالاتر است. پزشک استفاده از جراحی را هنگامی که عفونت پیشرفت کرده باشد به بیمار توصیه می کند. برای جراحی شرایط جسمانی بیمار قبل از انجام عمل جراحی و بیهوشی به وسیله آزمایشات مختلف بررسی می شود. پس از تایید پزشک بیماری بستری شده و برای انجام جراحی آماده می شود. هزینه جراحی کیست مویی از 3 میلیون تومان است که با هزینه بستری شدن و … ممکن است تا 6 میلیون تومان هزینه داشته باشد.

 

هزینه درمان کیست مویی با لیزر

پزشک با توجه به شرایط شما و همچنین موقعیت کیست و سایر عوامل تاثیر گذار هزینه درمان کیست مویی با لیزر را برای شما مشخص می کند. البته بهتر است بدانید که استفاده از لیزر برای درمان کیست مویی یکی از روش های پیشرفته درمانی است که نسبت به جراحی های قدیمی مزایای بیشتری برای شما به دنبال دارد. هزینه عمل کیست مویی با لیزر در کلینیک های تهران از 7 میلیون تومان است. در کلینیک التیام نشیمنگاه لیزر کیست مویی از 4 میلیون تومان لیزر و درمان می شود.

 

هزینه لیزر کیست مویی بیشتر است یا جراحی

هزینه لیزر کیست مویی نسبت به جراحی کیست مویی پایین تر است. فرد بدون نیاز به بیهوشی و به صورت سرپایی در کلینیک و کوتاه ترین زمان ممکن حدود یک ساعت درمان خواهد شد. در مقابل روش جراحی علاوه بر دستمزد جراح باید هزینه داروی بیهوشی، مدت زمان بستری و هزینه اتاق عمل و… را نیز پرداخت کند.

بیشتر بخوانید: درمان خانگی کیست مویی

فاکتورهای تاثیرگذار بر هزینه عمل کیست مویی

بطور کلی پزشک نمی تواند هزینه عمل کیست مویی را بدون معاینه و انجام آزمایشات تعیین کند زیرا فاکتورهای مختلفی وجود دارد که می تواند بر روی هزینه عمل کیست مویی تاثیر داشته باشد که در ادامه ذکر شده است.

  • عمق و تعداد کیست مویی
  • میزان عفونت ایجاد شده به وسیله کیست مویی
  • شرایط جسمانی بیمار
  • هزینه داروی بیهوشی، جراح و هزینه جانبی اتاق عمل
  • نوع بیمارستان انتخابی بیمار

 

آیا هزینه درمان کیست مویی توسط بیمه پرداخت می شود

هزینه درمان کیست مویی زمانی به وسیله بیمه پرداخت می شود که بیمار در بیمارستان بستری شود. بنابراین باید کیست مویی به وسیله عمل جراحی درمان شود زیرا تنها در این صورت است که به فرد بیمه تعلق می گیرد. البته در حال حاضر برخی از کلینیک ها با بیمه های تکمیلی قرارداد دارند که بیمار می تواند از لیزر نیز برای درمان کیست مویی استفاده کند.

کلینیک التیام نشیمنگاه
کلینیک التیام نشیمنگاه

در کلینیک التیام نشیمنگاه، بیماری های نشیمنگاهی شامل هموروئید یا بواسیر ، شقاق مقعدی یا فیشر ، کیست مویی یا سینوس پیلونیدال، فیستول ، پرولاپس رکتوم، آبسه مقعدی و زگیل های ناحیه مقعدی و تناسلی به صورت تخصصی زیر نظر جراح عمومی و کولورکتال توسط جدیدترین متد ها از جمله لیزر پرتوان بدون درد و خونریزی درمان می شوند. در صورت نیاز به مشاوره حتما در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید تا توسط پزشک در کمترین زمان ممکن پاسخ سوال خود را بگیرید.

دریافت مشاوره و نوبت

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت در کلینیک التیام نشمنگاه شماره خود را در فرم زیر وارد کنید. مشاوران ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.

form-all

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درمان بیماری های بواسیر، شقاق، کیست مویی، فیستول و آبسه مقعدی با لیزر CO2 بدون درد و خونریزی از 4 میلیون تومان پاسخگویی از 9 صبح تا 11 شب - در ساعات غیر اداری فرم مشاوره را پر کنید

X
پیمایش به بالا
از 9 صبح تا 11 شب