پرسش و پاسخ لیزر کیست مویی از جراح

سرفصل مقاله پنهان

درمان کیست مویی با لیزر چگونه است؟

درمان کیست مویی با لیزر شامل ایجاد برش های ظریف در ناحیه کیست و تخلیه عفونت است. این جراحی با لیزر پرتوان CO2 انجام می شود و به دلیل برش های کمتر نسبت به جراحی سنتی ترمیم سریع تر صورت می گیرد.

 

آیا درمان کیست مویی با لیزر دردناک است؟

مانند هر جراحی دیگری درمان کیست مویی نیز شامل درد و ناراحتی است. اما در حین جراحی به دلیل استفاده از بی حسی موضعی شما هیچ دردی احساس نخواهید کرد. درد بعد از عمل نیز با مسکن قابل کنترل است و به شدت جراحی سنتی نیست.

بخوانید: علائم کیست مویی مقعدی (دنبالچه) با عکس و فیلم

مدت زمان بهبودی پس از لیزر کیست مویی چقدر است؟

مدت زمان بهبودی پس از لیزر کیست مویی بسیار کوتاه و حدود 2 تا 4 روز است. شما بعد از این مدت می تواند به زندگی عادی خود برگردید.

آیا درمان کیست مویی با لیزر نیاز به بستری شدن دارد؟

خیر برای درمان کیست مویی با لیزر از بی حسی موضعی استفاده می شود و یک عمل سرپایی محسوب می شود. بنابراین نیاز به بستری شدن به دلیل عوارض ناشی از داروهای بیهوشی نیست.

 

هزینه درمان کیست مویی با لیزر چقدر است؟

هزینه درمان کیست مویی با لیزر در کلینیک های تهران حدود 10 میلیون است. در کلینیک التیام نشیمنگاه این جراحی با قیمت کمتر و با 4 میلیون لیزر می شود تا افراد بیشتری بتوانند از مزایای لیزر درمانی استفاده نمایند.

لیزر کیست مویی

آیا درمان کیست مویی با لیزر عوارض جانبی دارد؟

درمان کیست مویی با لیزر هیچ عوارضی ندارد و احتمال عود و عفونت پس از جراحی را نیز کاهش می دهد. لیزر کیست مویی یک روش ایمن و کم تهاجمی برای درمان این بیماری است.

بخوانید: درمان کیست مویی با لیزر در تهران فقط با 4 میلیون

چه مدت طول می‌کشد تا نتایج لیزر کیست مویی مشاهده شود؟

نتایج لیزر کیست مویی به سرعت و طی یک هفته مشخص شده و بهبودی کامل حاصل خواهد شد. با اینحال بسته به وضعیت سلامتی بیمار ممکن است دوران بهبودی کوتاه تر یا کمی طولانی تر باشد.

 

آیا درمان کیست مویی با لیزر در یک جلسه انجام می شود؟

درمان کیست مویی با لیزر در یک جلسه و طی مدت زمان کوتاهی حدود نیم ساعت انجام می شود. شما فورا مرخص می شوید و بعد از چند روز می توانید به زندگی عادی خود برگردید.

لیزر کیست مویی

آیا درمان کیست مویی با لیزر برای همه مناسب است؟

درمان کیست مویی با لیزر برای همه افراد مناسب است زیرا درد و عوارض بسیار کمی دارد و دوره نقاهت آن نیز بسیار کوتاه تر از جراحی سنتی است.

بخوانید: فواید درمان کیست مویی با لیزر

آمادگی برای لیزر کیست مویی؟

 • از نشستن طولانی به دلیل وارد شدن فشار به کیست مویی خودداری کنید.
 • هر روز محل کیست مویی را ضد عفونی کنید.
 • آنتی بیوتیک هایی که پزشک قبل از لیزر درمانی برای شما تجویز می کند را مصرف نمایید.
 • قبل از مراجعه جهت لیزر کیست مویی حمام کرده و ناحیه را شیو نمایید.

عود کیست مویی

مراقبت های بعد لیزر کیست مویی؟

 • در طول روز استراحت کافی داشته باشید.
 • پیاده روی روزانه را در برنامه خود قرار دهید.
 • برای نشستن از بالشتک های دونات استفاده کنید.
 • روزانه استحمام کنید و محل زخم را تمیز و خشک نگه دارید.
 • رژیم غذایی مقوی، آب و مایعات کافی میل کنید.
 • داروهای تجویز شده را سر وقت و بطور مرتب مصرف کنید.
 • با مصرف میوه ها و سبزیجات از یبوست جلوگیری کنید
 • پانسمان زخم را هر روز عوض کنید
 • موهای ناحیه را تا پس از بهبودی شیو نکنید.

بخوانید: درمان خانگی کیست مویی

آیا درمان کیست مویی با لیزر جای زخم باقی میماند؟

یکی از مزایای درمان کیست مویی با لیزر باقی نماندن جای زخم است. برش های ظریفی که با لیزر انجام می شود آسیب کمتری به پوست می رساند بنابراین جای زخم و اسکار باقی نخواهد ماند.

 

آیا  در بارداری کیست مویی را می توان لیزر کرد؟

در دوران بارداری برای پیشگیری از عوارضی که ممکن است برای جنین در پی داشته باشد درمان کیست مویی با لیزر انجام نمی شود. در صورت اجبار لیزر درمانی از جراحی سنتی ایمن تر است زیرا نیاز به بیهوشی عمومی ندارد.

کیست مویی خفیف

تفاوت درمان کیست مویی با لیزر و روش‌های جراحی سنتی چیست؟

درمان کیست مویی با لیزر نسبت به جراحی سنتی روش کم تهاجمی تر و ایمن تری است. لیزر درمانی با بی حسی موضعی انجام می شود اما روش جراحی با بیهوشی عمومی انجام می شود و نیاز به بستری در بیمارستان دارد. دوره نقاهت در لیزر درمانی کوتاه تر است و درد و ناراحتی کمتری نسبت به روش جراحی تجربه خواهید کرد. و مهمتر اینکه هزینه درمان کیست مویی با روش جراحی بیشتر از لیزر درمانی است.

بخوانید: کیست مویی خفیف را چگونه درمان کنیم؟

احتمال بازگشت کیست مویی بعد لیزر چقدر است؟

یکی از مزایای لیزر کیست مویی این است که احتمال عود یا بازگشت کیست بعد از لیزر تقریبا صفر است. برخلاف روش جراحی که احتمال عود بیماری در آن بالا است.

 

آیا درمان کیست مویی با لیزر تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد؟

درمان کیست مویی با لیزر تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد زیرا شرایط آن را ندارد. خدمات بیمه در صورتی به شما تعلق می گیرد که در بیمارستان بستری شوید. ولی لیزر کیست مویی با بی حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می شود.

 

آیا لیزر درمانی برای کیست مویی نیاز به بیهوشی دارد؟

خیر لیزر کیست مویی به بی حسی موضعی نیاز دارد و شما را در معرض عوارض داروهای بیهوشی قرار نمی دهد.

بخوانید: درمان عفونت کیست مویی با آنتی بیوتیک ممکن است؟

آیا درمان کیست مویی با لیزر می‌تواند عفونت را کاملاً از بین ببرد؟

درمان کیست مویی با لیزر عفونت را کاملاً از بین می برد به همین دلیل احتمال عود بیماری در لیزر کیست مویی صفر است. در واقع لیزر کیست مویی، عفونت را در محل کیست خشک می کند و از این نظر یک روش برتر برای درمان کیست مویی است.

 

آیا نیاز به مصرف دارو پس از درمان با لیزر است؟

احتمالا پس از لیزر کیست مویی پزشک برای شما داروهای مسکن و آنتی بوتیک تجویز می کند. مسکن های OTC درد و ناراحتی پس از عمل را کاهش می دهند. آنتی بیوتیک ها نیز از عفونت بعد از عمل جلوگیری خواهند کرد. پمادهای موضعی نیز برای ترمیم سریع تر زخم برای شما تجویز خواهد شد.

 

آیا لیزر درمانی برای کیست مویی در کلینیک انجام می‌شود یا بیمارستان؟

لیزر درمانی کیست مویی فقط در کلینیک انجام می‌شود زیرا هیچ بیمارستانی مجهز به تکنولوژی لیزر برای درمان بیماری های نشیمنگاهی نیست.

بخوانید: فواید درمان کیست مویی با لیزر

آیا می‌توان بلافاصله پس از لیزر درمانی به کار برگشت؟

دوره نقاهت پس از درمان کیست مویی با لیزر بسیار کوتاه است و شما 2 تا 4 روز بعد می توانید به سرکار برگردید. 2 تا 4 روز استراحت در منزل بسته به وخامت کیست مویی لازم است تا بهبودی تسریع شود.

 

آیا درمان کیست مویی با لیزر برای کودکان نیز قابل انجام است؟

کودکان به ندرت دچار کیست مویی می شوند اما در صورت ابتلا لیزر درمانی به دلیل عوارض کمتر و دوره نقاهت کوتاهتر بهترین روش درمانی برای کودکان است.

 

آیا درمان کیست مویی با لیزر نیاز به آزمایشات خاصی دارد؟

خیر درمان کیست مویی با لیزر برخلاف جراحی سنتی نیازی به آزمایشات خاص ندارد و پزشک پس از معاینه برای شما وقت عمل تعیین خواهد کرد.

بخوانید: عمل باز کیست مویی عوارض، هزینه 1403 و فیلم

ورزش بعد لیزر کیست مویی؟

ورزش های سبک مانند پیاده روی را می توانید از روز دوم شروع کنید اما برای ورزش های سنگین و حرفه ای باید حداقل دو هفته صبر کنید. زیرا کارهای سنگین و تعریق می تواند در بهبودی اختلال ایجاد کند.

 

دوش گرفتن بعد لیزر کیست مویی؟

دوش گرفتن بعد لیزر کیست مویی برای تمیز شدن زخم و تسریع بهبودی لازم است. اما باید پس از حمام محل را کاملا خشک کنید و اگر لازم است پانسمان کنید. زیرا رطوبت زمینه را برای عفونت فراهم خواهد کرد.

کلینیک التیام نشیمنگاه
کلینیک التیام نشیمنگاه

در کلینیک التیام نشیمنگاه، بیماری های نشیمنگاهی شامل هموروئید یا بواسیر ، شقاق مقعدی یا فیشر ، کیست مویی یا سینوس پیلونیدال، فیستول ، پرولاپس رکتوم، آبسه مقعدی و زگیل های ناحیه مقعدی و تناسلی به صورت تخصصی زیر نظر جراح عمومی و کولورکتال توسط جدیدترین متد ها از جمله لیزر پرتوان بدون درد و خونریزی درمان می شوند. در صورت نیاز به مشاوره حتما در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید تا توسط پزشک در کمترین زمان ممکن پاسخ سوال خود را بگیرید.

دریافت مشاوره و نوبت

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت در کلینیک التیام نشمنگاه شماره خود را در فرم زیر وارد کنید. مشاوران ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.

form-all

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درمان بیماری های بواسیر، شقاق، کیست مویی، فیستول و آبسه مقعدی با لیزر CO2 بدون درد و خونریزی از 4 میلیون تومان پاسخگویی از 9 صبح تا 11 شب - در ساعات غیر اداری فرم مشاوره را پر کنید

X
پیمایش به بالا
از 9 صبح تا 11 شب